• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

2016 Bağ-Kur Affı

2016 Bağ-Kur Affı
8 Şubat 2016 10:46

Bağ-kurlulara Af konusu önemli olan konulardan biridir. Bu konunun ayrıntılarını ve de inceliklerini öğrenmek gerekmektedir. Uzun zamandır beklenmek durumunda olan müjdeli haber geldi. Bu müjdeli haber devletten geldi. Borcu bitmediği ve de borcu olduğu için hastane hizmetlerinden yararlanamayan ve ya da emekli olamayan bir sürü bağ-kurlu kişinin borçları siliniyor. Bu müjdeli haber tüm bağ-kurluları sevindirdi. Şimdi size Bağ-kurlulara Af konusunu yani Bağ-kurlulara borç affı konusunu anlatacağız. Bu borçların silinmesi için verilen yani öngörülen sürenin miktarı 3 ay idi. Çıkmış olmak durumunda olan yasaya göre son bulmak durumunda olacağı tarih 31 Temmuz 2015 olmak durumunda olacaktır. Bu belirtmiş olduğumuz tarih süresine kadar borçlarını ödeyememiş durumunda olmakta olan kişiler yani şahıslar bu vermiş olduğumuz tarih 31 Temmuz’ a kadar borçlarını bor affı yani bor sildirme kanunu ile sildirebilmek durumunda olacaklardır.

Bağ-kur Borcu Olanlara Müjde

Bağ-kurlulara Af kanunu ile kendi kendine borçlar silinecektir. Bu borçları silen kurum SGK’ dır. Bu borçlar ile beraber hizmetler kendi kendine dondurulacaktır. Eğer ki birey isterse yeniden ödeme yaparak emeklilik hesabına para yatırabilecektir. Lakin ödeme yapılırken geçerli olan ve de alınacak esasa göre asgari ücret esas alınacaktır.

Bağ-kur Borçlusu Kalmayacak

Bağ-kurlulara Af durumunda olma hakkından yararlanabilmek için şartlar olmak durumundadır. Bu şartlardan biri Bağ-kurlu olmaktır. Eğer ki bu borçlarının silinmesini isteyen kimse Bağ-kurlu değil ise bu borç affından yararlanamaz. Bir diğer şat ise borç süresidir. Bu borç affından yararlanabilmek için borcunuzun süresinin 12 ay ve ya da daha da fazla olmak durumunda olması gerekmek durumundadır. Hemen sildirmek için mutlaka ve de mutlaka dilekçe vermeniz gerekli olmak durumundadır. Dilekçe vermek için yani dilekçe vermeyen bireyler için dilekçeyi vermeleri için son tarik 31 Temmuz 2015’ dir. Borcunu yapılandıran bireyler dilekçe vermelilerdir. Dilekçelerin verileceği kurumun ismi SGK’ dır. Bu dilekçenin şöyle bir avantajı vardır.

SGK Borçları Siliniyor

Eğer ki birey verilmek durumunda olmakta olan tarihi beklemek istemiyor ise bu dilekçeyi yazar bizzat olarak Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü’ ne verilerek borçlarını sildirme hakkına kavuşabilirler. Bu dilekçeyi verdikten sonra borçları affolunur.  Bu yüzden kesinlikle ve de kesinlikle bu dilekçeyi yazınız. Bizim size tavsiyemiz bu dilekçeyi yazarak ilgili yerlere teslim ederek sğre beklememenizdir. Eğer ki borçlarınızı sildirmek durumunda oldu iseniz ancak emeklilik şartlarını taşıyorsanız emekli olabilirsiniz. Bu emeklilik şartlarını taşımıyor iseniz emekli olmak durumunda olamazsınız. Bu yüzden eğer bu şartları taşımıyor iseniz prim ödemeye devam etmek durumunda olursunuz. Lütfen anlattığımız bilgileri aksatmadan okuyup hiçbir yerini kaçırmayınız.

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.