• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Aile Hekimi Sorgulama

Aile Hekimi Sorgulama
5 Kasım 2015 23:12

Aile Hekimi Sorgulama

Aile Hekimi Sorgulama, hastanelerin üzerlerinde ki yoğunluğu azaltmak ve aşırı vakit kaybının önünde durmak için yapmış olduğu birkaç yıl geride kalan aile hekimliği projesinden mutlaka sizin de haberiniz olmuştur. Mahallenizde bulunan sağlık ocağına ulaşarak genel olarak fazla bir vakit kaybı yaşamadan size özel olarak bakacak doktorunuza şikayetlerinizi dile getirdikten sonra doktorunuz size muayene ederek teşhis koymakta ve bu teşhis ile beraber size gerekli ilaç tedavisini uygulamakta ya da alınacak gerekli önlemlerden detaylı olarak bahsetmektedir. Ya da sizin başka bir bölüme daha detaylı geçişinizi sağlamak için sizi başka hastanelerde ki başka bölümlere transfer etmektedir. Aslında buraya kadar hepimizin çok iyi biliyoruz. Bundan sonrasın da merak ettiklerimiz bu aile hekimi sorgulama işini nasıl yapacağımız.

E devlet Aile Hekimi Sorgulama

Aile Hekimi Sorgulama bulunduğunuz yerden başka bir yere taşınmışsanız ya da mahallenizde bulunan sağlık ocağına ilk defa başvuracaksınız siz de haklı olarak aile hekiminizin kim olduğunu öğrenmek isteyeceksiniz. Özellikle telefon yoluyla randevular üzerinden işlemekte olan sağlık ocakları bu bilgilere en kısa sürede ulaşmalıdır. Tabi ki sağlık ocağına giderek sorup öğrenmeniz de mümkün ancak biz bunlara gerek kalmadan nasıl yapacağınızdan biraz bahsetmek istiyoruz. Sağlık bakanlığı tarafından yürütülen Aile hekimliği projesi 4 farklı yol üzerinden sorgulanmakta ve aile hekiminizin kim olduğu öğrenilmektedir. En çok bilinen ve en kolay yolu olarak tc kimlik bilgilerinizin yer almış olduğu doğrulama kodu istenen alandan bahsedebiliriz.

Şifresiz Aile Hekimi Sorgulama

Aile Hekimi Sorgulama sonra ki üç yol ise kurumlardan alınması gerekenlerden meydana gelir. E-devlet şifrenizi ptt banklarından alarak belirli bir miktar karşılığı bu şekilde de aile sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca e-devlet uygulamasında yer alan diğer alanlar ve hizmetler için de yine aynı şifreniz üzerinden çok sayıda faydalanabilirsiniz. Diğer iki yollardan biri mobil imza diğer ise elektronik imza olarak karşımıza çıkmaktadır. Önemli olan hangisinin size yakın olduğunu bilmek ve mahalle mahalle ya da sokak sokak hangi hekimin hangisine baktığını bilmekten geçmektedir. Yine de en kolay yöntemin tc kimlik no sorgulama ve e-devlet şifresi ile sisteme girilmesi olduğunu belirtebilirim.

Sağlık Ocağı Aile Hekimi Sorgulama

Aile Hekimi Sorgulama mobil imzadan bahsedelim biraz da. Mobil imza avea, turkcell ya da vodafone gibi operatör şirketlerinin belirli bir miktar para karşılığında size mobil imza vermeleridir. Bu mobil imza karşılığında defalarca sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Aile hekimi sorgulama işleminizden sonra aile hekiminizin kim olduğunu öğrenebilir, sağlık ocağına giderek muayene olabilirsiniz. Sıra beklemeden en kolay şekilde şikayetlerinizi anlatabileceğiniz bir yer ve siz özel bir hekim uygulaması sayesinde hızlıca işlemlerinizi halledebilirsiniz. Eğer ben bunlardan anlamam derseniz de en kötü sağlık ocağına giderek ya da telefon numaralarıyla arayıp kendilerine ulaşarak aile hekiminizin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu kadar basit.

<<<Aile Hekimi Sorgulama Linki>>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.