• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Araç Borç Sorgulama

Araç Borç Sorgulama
13 Ocak 2016 11:54

Araç Borç Sorgulama ile plaka numaranız ile borç sorgulamanız artık mümkündür. Plakadan borç soğulama işlemi araç sahibi olan kişilerin borç bilgilerine en kısa sürede ulaşmalarını sağlayacak olan bir uygulamadır. Bunun yanı sıra ikinci el arabaların alım ya da satım işlemleri sırasında müşteri alacağı arabanının bu yolla vergi ya da sigorta ile ilgili borç dökümlerine saniyeler içerisinde ulaşabilmekte bu şekilde zararlı çıkmaktan kurulmaktadır. Kesinlikle oldukça faydalı ve araç almak kişiler için kullanımı basit bir uygulamadır. Bir nevi hayat kurtarır bence. Önceden neydi öyle böyle uygulamalar falan da yoktu arabayı alıyordun yok efendim perte çıkmış yok efendim üzerinde  bir ton borç geride veremiyorsun ortada adam da yok neyse çok faydalı onu diyorum.

Plakadan Araç Borç Sorgulama

Araç Borç Sorgulama plakadan borç sorgulaması yapmak için gerçek zamanda hizmet veren resmi kurumlardan verilere erişim imkanınız olduğu gibi İnternet üzerinden  basit bir yolla ve de saniyeler içerisinde de bu verilere ulaşmanız ve dökümlerin yedeklerini almanız mümkündür. Teknolojinin gelişmesi ile artık oradan oraya koşarak belgeler almak yerine tüm bunlar İnternette ki uygulamalar üzerinde toplanmış bu da hepimizin oldukça hoşuna gitmiştir. Peki araç borcumuzu nasıl sorguluyoruz yani ne yapacağız da bu borçlara ulaşacağız şimdi bir bakalım isterseniz. Aşağıdaki linke tıklayarak araç sorgulama işlemlerini ulaşacaksınız. Linke tıklayarak hizmet sayfasına ulaşabilir ve sayfada sizden istenilen doldurmanız gereken boşlukları doldurmanız gerekecektir. İlgili aracın plaka numarasını ilgili alanda yer alan boşluk kısmına girerek ve verilerin doğruluğunu kontrol ederek sorgulama butonuna basabilirsiniz. Sistem tarafından plaka numaranız ve bilgileriniz doğrulandıktan sonra araç ile ilgili sigorta ve vergi borçlarını görüntüleyebilirsiniz.

Ruhsattan Araç Borç Sorgulama

Araç Borç Sorgulama işlemi için aranızın ya da almak istediğiniz bir aracın trafik cezası olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Bunun için İnternet vergi dairesinde yer alan Motorlu taşıt sorgulamaları bölümüne geçiş yaparak araç plakasından araca ait tüm cezaları sorgulatabilirsiniz. Hatta yine sistem üzerinden kredi kartı ile ödeme şeklinde borç ödemenizi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için  plaka numarası girilmelidir. Eğer özel plaka var ise ya da yok ise evet ya da hayır seçeneğinden uygun olanı işaretlenmelidir.

Taşıt Borç Sorgulama

Araç Borç Sorgulama için devamında gelecek aşamalar araç sahibinin tc kimlik numara bilgileri ve ya vergi kimlik numarası yani ikisinden biri boşluk alana kesinlikle girilmelidir. Doğruluğundan emin olunmalıdır aksi halde sistem siz, tekrar başa saracaktır. Ardında tescil tarihini sistem size soru olarak yöneltecektir. Tüm bunları tamamladıktan ve emin olduktan sonra tamam butonuna basabilirsiniz. Bu şekilde de aracın tüm borç durumunu görüntüleyebilirsiniz. Artık internet çağındayız bunlarda olsun canım ama oldukça da faydalı kullanın derim hem maliyetten de tasarruf oradan bura daireye koşuşturmaca benzin dayanmaz evden tek tıkla halledelim.

<<<Araç Borç Sorgulama Linki>>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.