• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Araç Kaza Sorgulama

Araç Kaza Sorgulama
5 Kasım 2015 10:03

Araç Kaza Sorgulama

Araç Kaza Sorgulama işlemi için ek olarak bir devlet dairesine gitmenize gerek kalmadan bu işlemi internet üzerinden online olarak yapabilmektesiniz. Bu işlemi yapmak oldukça basittir ve diğer işlemlerde ki gibi şifre ile giriş yapmanıza gerek kalmamaktadır. Bu işlem sayesinde bir bilgiye trafik sigortası, kasko, karayolları taşımacılığı gibi sorgulamaları da yapmanıza yardımcı olmaktadır. Araç kazalarında ki sorgulamalar, mağdur taraf gibi bilgilerde bu işlemde detaylı olarak belirtilmektedir. Aracınızla ya da almak istediğiniz araçla ilgili bilgiye ulaşmak için önünüze sunulacak olan üç farklı yol ve yöntem olduğu dile getirilmektedir. Bunlardan ilki tc kimlik numaranız ile, ikincisi vergi numaranız ve araca ait plaka numarası ile en sonuncusu da plaka ve sürücü kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanız dahilinde sorgulamalar ile ilgili sonuçlara ulaşabilmektesiniz.

Plakadan Araç Kaza Sorgulama

Araç Kaza Sorgulama işlemi için neler yapmanız gerektiğinden ve hangi aşamaları uygulayacağınızdan şimdi bahsediyor olacağız. Araç kaza sorgulaması işlemi yapmak için yazımızın sonunda sizler ile paylaşacağımız adrese tıklayarak giriş yapmanız gerekecektir. Karşınıza gelecek sayfada ilk olan sizden istenecek bilgiler araç plaka numarası ve sigortalı kimlik numarası ile sorgulama yapılmasıdır. Bu aşamada sorgulama yapmak için gerekli bilgiler boşluk olarak bırakılan kısımlara doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir. Devamında sayfanın altında yer alan güvenlik kodu ki bu kısım sayılardan ve harflerden meydana gelir boşluk kodunun yazılması gereken alana aynı şekilde geçirilmelidir. Bunlar tamamlanınca ara butonuna tıklanır.

Tramer Araç Kaza Sorgulama

Araç Kaza Sorgulama işleminde size sunulacak ikinci yöntem araç plakası ile sigortalının vergi kimlik numarasının bilgileri ile sorgulama yapılmasıdır. Sorgulama için gerekli olan bilgiler doğru ve eksiksiz olarak girilmelidir. Yine ilk yöntemde olduğu gibi alt kısımda bize sunulan güvenlik kodu seçeneği aynı şekilde boşluk olarak belirtilen alana girişi sağlanmalıdır. Girilen bilgiler doğru ise ara butonuna tıklanmaktadır. Son yol ise araç plakası ve tc kimlik numarası ile sorgulamadır. Bu adım da yine istenilen bilgiler doğru ve eksiksiz olarak belirtilen alanlara girilir. Güvenlik kodu da girildikten sonra bilgiler doğru ise ara butonuna tıklanır. Bu yollardan hangisini seçerseniz seçin fark etmez doğru bilgileri girmeniz dahilinde size araç ile ilgili bilgileri sağlayacaktır.

Mesajla Araç Kaza Sorgulama

Araç Kaza Sorgulama ikinci el bir araç almayı düşündüğümüz zamanlarda sık olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Eskiden bu işlemler için devlet dairelerinde ki resmi kurumlara gidilerek araç hakkında incelemeler yapılmaya çalışılırdı. Bu yol ile hem bundan kazanç sağlamak hem de vatandaşların en kısa sürede istediği bilgilere ulaşması sağlanmaktadır. Artık evde oturduğunuz yerden ya da araca bakarken bile araç hakkında sorgulamalar yaparak detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür.  Araç alırken de tabi yine aracın daha önce yapmış olduğu kazaları ya da üzerinden herhangi bir ceza ya da haciz var mı diye de kontrol etmek önemlidir.

<<<Araç Kaza Sorgulama Linki>>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.