• (Alış) 6.267 TL
    • (Satış) 6.278 TL
    • (Alış) 7.379 TL
    • (Satış) 7.393 TL

Askerlik Tecil Sorgulama

Askerlik Tecil Sorgulama
12 Ocak 2016 12:55

Askerlik Tecil Sorgulama, E-devlet kapısı üzerinden şifre ve tc kimlik ile askerlik tecil sorgulama işlemi yapabilmek için tüm vatandaşlık adımlarınızı online olarak yerine getirebilirsiniz. Askerlik sorgulama işlemi yapmak ve teslim olunması gereken tarih, yer gibi bilgileri öğrenmek için de e-devlet sitesine başvurmanız yeterli olacaktır. Askerlikle ilgili hangi ilde askerlik yapacağınız da yine e-devlet hizmeti uygulaması üzerinden size sunulacak olan hizmetlerden bir tanesi olarak karşınıza gelecektir. Askerliğini erbaş ya da yedek subay olarak tamamlayacak vatandaşların zorunlu olarak vermeleri gereken hizmetler için gerekli olan geri sayım sona ermiştir. Eski sistemde kimi zaman uzun zaman süreçleri süren sorgu işlemlerinin günümüzde oldukça kolay bir hale gelmesi kişilerin kendilerine ayırmaları gereken zamanı da onları sunmaktadır.

TC Kimlik No ile Askerlik Tecil Sorgulama

Askerlik Tecil Sorgulama işlemi elektronik ortamda ki hızlı gelişmeler ve teknolojide yaşanan ilerlemeler ile online ortam üzerinden vatandaşların hizmetlerine sunulmuş bu uygulamada vatandaşlar tarafından büyük bir başarı olarak kabul görmüştür. Yakın zamanlardan itibaren kullanımı kabul görmüş olan e-devlet hizmet uygulaması ile herhangi bir bilgisayar ya da mobil cihazlar üzerinden kendilerine ait hesaplarına giriş yapan kimseler kendilerine ait bilgilere en kısa sürede ve pratik olarak ulaşabilmektedirler. Bu işlemleri yapmanız için ilgili olan resmi web sitesi adresini yazının sonunda sizlerle paylaşıyor olacağız. Sisteme giriş yapılması için e-devlet uygulamasından tc kimlik numarası ve şifre girilerek giriş sağlanmalıdır.

Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

Askerlik Tecil Sorgulama işleminde tc kimlik ve şifrenizle kimlik doğrulamayı tamamlamış olduktan sonra işlemlerinizin kalan adımlarını takip edebilirsiniz. Ancak bunun yanı sıra kimlik doğrulamasından farklı bir yöntem uygulamak isterseniz sayfada size sunulmuş olan diğer seçeneklerden de faydalanabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de mobil imza yolu ile sisteme giriş sağlanmasıdır. Bu hizmet bağlı bulunmuş olduğunuz GSM operatörü tarafından belirli bir ücret karşılığından size sunulmuş olan bir hizmet olarak karşınıza çıkacaktır. GSM firmaları bu hizmeti her ay belirli bir miktar tutarında size sunmaktadır bunu da unutmayın diyelim, hatırlatmadan geçmeyelim. E-devlette kullanılan yine başka yöntemlerde yer almaktadır.

Askerlik Tecil Belgesi Sorgulama

Askerlik Tecil Sorgulama işleminde e-devlet kapısına girişte kullanılacak olan diğer yöntemlerden biri de elektronik imzadır. Elektronik imza hizmetinde yer alan bir çok firma karşınıza çıkacaktır. E-devlet giriş işleminde bu yöntemden faydalanmak yani sisteme elektronik imza ile giriş yapmak size daha çok hizmetten faydalanma şansı sağlayacaktır. E-devlet şifreniz yoksa en yakın ptt ye giderek belli bir miktar karşılığında şifre sahibi olabilirsiniz. Her şifre kişiye özeldir ve gizli tutulması gereklidir. Bunun yanında tc kimlik bilgilerinize ilişkin kişisel bilgileriniz de sisteme giriş yapmanız mümkün kılınmıştır. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz ilgili sayfanın gerekli web sitesine vermiş olduğumuz link üzerinden tıklayarak ulaşabilir, tüm sorgulamaları yapabilir ya da merak ettikleriniz ile ilgili bilgiler alabilirsiniz.

<<<Askerlik Tecil Sorgulama Linki>>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.