• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Bağ-kur Cenaze Yardımı Dilekçesi

Bağ-kur Cenaze Yardımı Dilekçesi
5 Nisan 2016 10:25

Bağ-kur Cenaze Yardımı Dilekçesi oldukça önemli bir konudur. Bu dilekçeyi öğrenmek için farklı bir kaç konuda daha bilgi sahibi olmamız gerekecektir. Dilekçe konusu ile ilgili bilgi sahibi olan ne yazık ki az kişi vardır. Çoğu insan bu konu hakkında pek bilgi sahibi değildir. Şimdi sizinle bu konu üzerinde biraz bilgi paylaşalım. Nasıl olması gerektiği hakkında bir kaç şey anlatacak olursak cenaze yardımı cenaze yapmaya parası yetmeyen kişiler için çıkarılmış bir kararla kişilere verilen para yardımıdır. Durumu olmayan insanlar için bu para çok önemlidir. Her an herkese lazım olabilir. Bu yardım için verilen para sadece durumu olmayan yani cenaze yapmaya parası yetmeyen insanlar için karşılanmaktadır. Bu parayı cenaze için parası olan ya da herhangi bir işte çalışan ve ya da kendisine herhangi bir kaynaktan para gelen insanlar bu yardımdan faydalanamaz. Bu cenaze yardımı sözlü yapılmaz. Bu cenaze yardımını istemek için bir dilekçe yazılması gerekmektedir. Birazdan sizinle bu dilekçenin bir örneğini paylaşacağız. Ancak eğer bu kimsenin saklı bir parası ve ya da ölmüş yakının bir parası var ise bu kişi bu paradan yararlanamaz. Bağkur Cenaze Yardımı Dilekçesi olmaz ise bu kimseye para verilmez. İlle de bu dilekçeye ihtiyaç duyulur çünkü sözlü iletişime geçmekten ise yazılı şekilde talepte bulunmak çok daha kalıcı ve güven vericidir. Bu bilgiler çok önemlidir. Kimsesi olmayan ve ya maddi her hangi geliri olmayan kişiler için hem maddi hem manevi anlamda rahatlatıcı bir yardımdır. Şimdi size bu Bağkur Cenaze Yardımı Dilekçesi’ nin bir örneğini sunacağız.

Cenaze Ödeneği Dilekçesi

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Ankara ( siz kendi ilinizi yazınız ) Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ ne

Şu şu şu Sosyal Güvenlik Merkezi’ ne

1223344 ( bu numara sizin kendinize ait olacaktır ) sigorta sicil numaralı (T.C. Kimlik No ) olarak çalışmakta bulunan/ 12345678 tahsis numarası (T.C. Kimlik No ) kurumunuzdan gelir/aylık almakta iken 19/08/2015 tarihinde vefat eden KİŞİ ( isim )’ den dolayı tarafıma cenaze ödeneği verilmesini arz ederim.

20/08/2015

Adres :çiçek mahallesi gül sokak no 14 ( siz kendi adresinizi yazınız )

Adı ve Soyadı :

Ölen Sigortalıya Yakınlığı :

İmza :

Bağ-kur Cenaze Yardım Talebi

Yukarıda yazmış olmak durumunda bulunduğumuz dilekçeyi kendinize göre doldurunuz. Yukarıda verdiğimiz dilekçe sadece bir örnektir. Ve de bu örneklerden sadece biridir. Bu dilekçenin ismi Bağ-kur Cenaze Yardımı Dilekçesi olarak adlandırılmaktadır. Siz de bu dilekçeyi yazarak ve de ilgili kurumlara teslim ederek yardım alabilirsiniz.

Bu makalemizi sizler için araştırdık ve tamamladık. Bu konuda haklarınızı araştırmanızı ve çevrenizi bilinçlendirmenizi dileriz.

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.