• (Alış) 6.267 TL
    • (Satış) 6.278 TL
    • (Alış) 7.379 TL
    • (Satış) 7.393 TL

Bağ-kur Danışma Telefon

Bağ-kur Danışma Telefon
9 Mart 2016 10:38

Bağ-kur Danışma Telefon ile ilgili bilgiler artık Sosyal güvenlik kurumu yani SGK hattı üzerinden yapılabilmektedir. Bunun sebebi olarak ssk, emekli sandığı ya da bağ-kura ilişkin sorgulamaların ya da çalışmaların tek elden değil tek çatı altına alınarak tek seferde yapılmak istenmesidir. Bu nedenle de bağkurla alakalı almak istediğiniz bilgileri de Sosyal güvenlik kurumu yani SGK üzerinden alabilirsiniz. Ülkemiz de vatandaşlara sigorta konusunda yardımcı olmak isteyen sosyal güvenlik kurumu yani SGK bağlı bulunmuş olduğu Çalışma ve Sosyal Bakanlığı altında hizmet vermekte olan her türlü problemleriniz de, çözüm yollarınız da ya da şikayet etme gibi halleriniz de Sosyal güvenlik kurumu yani SGK size hizmet vermek üzere sorunlarınıza yardımlar da bulunacaktır.

Bağ-kur Danışma Hattı Bilgisi

Bağ-kur Danışma Telefon, Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan Sosyal güvenlik kurumu vatandaşların merak ettiklerine yetişmek ve de müşteri memnuniyetini arttırmak adına hizmetler vermektedir. Bu hattın adı ALO 170 olarak bilinmektedir ve bu numaradan vatandaşlara hizmetler sunarak memnuniyetlerini arttırmak istemektedir. Yaklaşık olarak iki yıldır faaliyette yer alan bu hatta verilmekte olan bilgilere dilerseniz Sosyal güvenlik kurumu resmi web sitesi üzerinden yani SGK resmi sitesi üzerinden de ulaşabilmeniz mümkün kılınmaktadır. Bu ücretli olarak verilen bir hizmettir. Ücretsiz olduğunu düşünerek hizmet alırsanız sonradan ücretli olduğunu öğrenerek pişman olmayasınız diye tekrardan hatırlatma gereği duyuyoruz.

Bağ-kur Hizmet Telefon Hattı

Bağkur Danışma Telefon hattı yani tüm sigorta kollarına bağlı olarak işlem yapmanıza imkan veren bu ALO 170 Hattına bilgi almak istediğiniz tüm konularla alakalı sorular yöneltebilirsiniz. Gün içerisinde ve hafta içinde hiçbir ara vermeden sürekli olarak hizmet sunan ALO 170 Hattı sayesinde bilgi almak istediğiniz tüm işlemler de bu hattı tuşlayarak bilgi alabilmektesiniz. İlk başta sorularınız yanıtlanmadıysa sakın sinirlenmeyin ya da şikayet etmeyi düşünmeyi çünkü bunun nedeni sorduklarınıza alakalı cevaplara ulaşmak için zaman kazanmaktadır. Zaten aramanızla alakalı en geç bir gün sonra cevap verilerek size dönüş sağlanacaktır. Yani verilmekte olan hizmet sınırsızdır bundan dolayı endişeye kapılmanıza gerek yoktur.

ALO 170 Hattı

Bağkur Danışma Telefon hattı yani Sosyal güvenlik sorgulama hattı ALO 170 ile hem vatandaşlar hem de çalışanlar tarafından amaçlanan bazı maddeler yer almaktadır. Biraz da bunlara değinecek olursak; Bu resmi kurumlar üzerinde ki yoğunluğun azalmasına yönelik çalışma ve de yardımlarda bulunmak, Yaşlı vatandaşlarımıza ilişkin bu konularda kolaylıklar sağlayarak onlara yardım da bulunmak, Vatandaşlara sunulmakta olan hizmetin memnunluk derecesinin ne kadar olduğunu ortaya koymak eğer düşükse arttırmayı hedeflemek adına çalışmalar da bulunmak ve tüm bunların yanı sıra vatandaşın aklına takılan sorulara yanıtlara aramaktır. Tüm bunlar Sosyal güvenlik kurumu yani SGK’ nın amaçlamış olduğu konular arasında sıralanmaktadır. Son olarak ücretsiz olduğunu tekrar dile getirmek isteriz.

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.