• (Alış) 5.613 TL
  • (Satış) 5.624 TL
  • (Alış) 6.432 TL
  • (Satış) 6.443 TL

Bağ-kur Tarımsal Kesinti

Bağ-kur Tarımsal Kesinti
2 Mart 2016 15:34

Bağ-kur Tarımsal Kesinti konusu yani uygulaması çok basittir. Bunu bilmeniz gerekmektedir. Şimdi ise size bu konuyu anlatacağız.

Bağ-kur Tarımsal KESİNTİ ORANI

Tarımsal Ürünlerde Bağ-kur Kesintisi

Kesinti yapmak ile yükümlü olmak durumunda olan gerçek ve de tüzel kişiler tarımsal faaliyetlerde bulunmak durumunda olanlardan satın almış oldukları ürün bedelinin brüt tutarı üzerinden prim borçların mahsuben ve de borç tutarını geçmemek şartı ile 1.1.2014 tarihine kadar %1 bu tarihten sonra yapılmak durumunda olacak alımlarda ise %2 oranında kesinti yapmak durumunda olmak zorundadırlar. Kesinti yapmak ile yükümlü olmak durumunda olan gerçek ve de tüzel kişiler tarafından tarımsal faaliyette bulunmak durumunda olanlara ürün bedeline mahsuben ve ya da hesap olarak yapılan ödeme ile avans verilmesi halinde bu ödemelerden herhangi bir kesinti yapılmama durumundadır. Verilen avansın ve ya hesabın kapatılması sırasında ürün fiyat bedelinin brüt tutarı üzerinden borç tutarını geçmemek şartı ile 1.1.2014 tarihine kadar %1 bu tarih sonunda yapılacak alımlarda ise %2 oranında kesinti yapılır.

Tarımsal Kesinti Uygulaması

Bağ-kur Tarımsal Kesinti YAPILACAK OLAN GERÇK VE DE TÜZEL KİŞİLER AŞAĞIDA GÖSTERİLMİŞTİR

 • Kamu kurumu ve ya da kuruluşları ile ilgili kamuya ait olmak durumunda olan ticari işletmeler.
 • Kam iktisadı teşebbüsleri
 • Sair olmak durumunda olan kurumlar ( birlik, kooperatif ve de diğer kurumlar )
 • Ticaret şirketi olmak durumunda olan şirketler
 • Dernek olmak durumundaki yerler
 • İş ortaklıkları
 • Vakıf olmak durumundaki yerler
 • Dernek olmak durumundaki yerlerin ve de vakıf olmak durumundaki yerlerin iktisadi olmak durumundaki işlemleri
 • Zirai olmak durumundaki kazançlarını bilanço ve ya da zirai işletme hesabı esasına göre tespit etmek durumunda olan çiftçiler
 • Gerçek olmak durumundaki gelirlerini beyan etmeye mecbur olmak durumundaki ticaret ve serbest meslek erbabı

Çiftçiden Bağ-kur Kesintisi

Tarımsal kesinti yapılacak olan kişiler aşağıda verilmişlerdir. Lütfen çok dikkatli okuyunuz. Eğer ki bu kişilerin içinde değil iseniz sizin üzerinizden tarımsal kesinti yapılmayacaktır. Lütfen çok dikkatli okuyunuz. Aksi takdirde yanlış bilgiler edinip de kendiniz hakkında yanlış varsayımlar edinebilirsiniz.

Şimdi size vereceğimiz linke tıklayınız. Bu link tarımsal kesinti programı hakkındadır. Lütfen sizden istenilen bilgileri yani kullanıcı kodu şifre güvenlik anahtarı gibi yerleri doldurunuz. Sonrasında ise tamam butonuna tıklayarak sisteme giriş yaparsınız. Linkimizi şimdi vereceğiz. Linkimiz aşağıda bulunmaktadır.

https://uyg.sgk.gov.tr/TAKEP/Welcome.do

Yukarıda linkimizi vermiş bulunmaktayız. Lütfen tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz. Bu yer çok önemlidir. Bir sürü zamanınızı bu linki arayarak harcayacağınız süreye karşın daha az bir sürenizi linke tıklayarak halledersiniz. Bu link çok ama çok önemlidir.

SGK Kesinti Sorgulama

Bu makalemizi sizler için araştırdık yazdık ve de tamamladık. Sizin de gördüğünüz üzere Bağ-kur Tarımsal KESİNTİ konusu çok basit bir konudur. Umarım size biraz da olsa bilgi verebilmişizdir.

Keyifli okumalar dileriz.

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.