• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Bağ-kur’lu Nasıl Yaptırılır? Bağkur Şartları

Bağ-kur’lu Nasıl Yaptırılır? Bağkur Şartları
12 Ocak 2016 10:59

Bağkur’lu Nasıl Olunur sorusu kafanıza takılan sorulardan sadece biridir. Gelir vergisinden muaf olmakta olan meslek guruplarına esnaf olmakta olan insanlara sigortasını yaptırıp da emekli olma durumuna geçiş yapmak isteyen kişilerin ilgili olan sosyal güvenlik kurumu bağ- kur dur. Günlük kazançta sayılan bütün masraflar dışında belirlenmiş alt sınırın 30 katı olan şirket ve ya da esnaf olan kimseler ve ya da şirket in ortağı olan kimseler zorunluk olmaktan dolayı Bağkur’lu sayılır. Lakin isteğe bağlı olarak da Bağku’lu olunabilme kuralı da vardır. Bu kişinin sigorta da olan aylık ödediği prim miktarına göre durumu değerlendirilmektedir. Aylık en az ve de an az ödenen prim durumu 327 TL en ve de en çok ödenen ödenen pirim miktarı ise 2,125 TL prim miktarı arasında prim durumunuzu tamamlayarak Bağkur sigortalısı olma hakkına kavuşmak da işte bu kadar mümkündür. Bu işlem Bağkur’lu Nasıl Olunur sorusunun da yanıtı olmaktadır. Bu kişinin ayrıcalığı hem bağkur sigortasına geçmiş olması hem de belirenmiş bir süre zarfı sonunda emekli olma hakkına kavuşacak olmasıdır. Bu kimse birden daha da fazla iki ve ya da başka sayılı olan birkaç işte çalışmış ise bu kimsenin emeklilik durumu kişinin çalıştığı yıla ve ya da bu kimsenin çalıştığı süre zarfına bağlı olmaktadır. Fakat bağ -kurluların şikayet ettiği nokta emekli maaşının az olmak durumunda olmasıdır. Ancak bu maaş kişinin emeklilik durumuna kadar yatırmış olduğu prim miktarına ve de çalıştığı yıla ve ya da süre zarfına bakılarak verilme durumundadır. Bağkur’lu Nasıl Olunur sorusunu yukarıda cevapladık. Şimdi de bağkurlu olmanın şartları üzerinde duracağız.

Bağ-kur’lu Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Bu şartlarından birisi de  Türkiye Cumhuriyeti’ nin önemli parçalarından biri olan bir T.C. vatandaşı olmak dır. Bir kimse eğer Bağkur’lu Nasıl Olunur diye merak ediyorsa bu makaleyi okuyarak öğrenebilir. Bu kimse eğer ki bağ-kur lu olmak isterse ve de yukarıda anlattığımız meslek guruplarından ise anlattığımız biçimde rahatlıkla ve de kolay ve pratik bir şekilde bağ-kur lu olabilme şansına şahiptir. Bu başvurunun il atılacak adımı Bağkur Giriş Bildirgesi ilgili kurumlarla ve de ilgili kuruluşlara onaylı bir biçimde ilgili kurum olan Bağkur İl Müdürlüğü’ ne teslim edilmektedir. Bağkur Giriş Bildirgesi’ nin alınacağı yer il müdürlüğü dür.  Anacak bu kimse tarım sigortası yaptırmayı istiyorsa tarım faaliyetlerini yapmış olduğu gün sayısına bakılır. Bu sigortaya sahip olabilme hakkına sahip olabilmek için bu kişinin bir form doldurup ilgili olmakta olan yer il müdürlüğüne teslim etmesi gerekli ve de zorunlu olmak durumundadır.

Nasıl Bağ-kurlu Olunur

Bu makalemizi size bilgi verebilmek için yazdık. Araştırdık ve de tamamladık. Umuyoruz ki size bilgi verebilmişizdir. Gördüğünüz üzere bu makalemizde Nasıl Bağkur’ lu Olunur sorusunun cevabını yazdık.

<<<E devlet Bağkur Şartları İçin Tıklayınız.>>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.