• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Bağkur Emeklilik Şartları

Bağkur Emeklilik Şartları
27 Şubat 2016 23:45

Bağ-kur 4/B Emeklilik

Bağkur Emeklilik Şartları çok önemli konulardan biridir. Kendi adına göre olan esnaf sanatkar tüccar ve ya da bunların benzerleri sosyal güvenlik alanları kapsamındadır. Eğer bir kimse bağkur dan emekli olacak ise bu isteğini yerine getirebilmesi için bir takım şartlar vardır. Kimin ne zaman bağkur dan emekli olacağı bağkur a ne zamanlar giriş yaptığına göre belirlenme durumundadır. Örnek verecek olursak bağkur da SSK’ da olduğu gibi emeklilik şartı ve ya da prim ile ilgili olan şeyler de birtakım biraz birkaç değişiklik yapılma durumunda olmuştur. Şimdi size Bağkur Emeklilik Şartları ile ilgili bildiklerimizi size aktaracağız.

Bağ-kur’dan Ne Zaman Emekli Olabilirim

BAĞKUR DA BULUNAN ERKEKLER İÇİN OLAN EMEKLİLİK ŞARTLARI

Erkek ve Kadınlarda Emeklilik Şartları

01.10.1999 bu tarih itibarı ile 23 yıldan daha daha fazla sigortalılık süresine sahip olan ve ya da erkek vatandaş olan erkek sigortalılar eskiler de olduğu gibi tamı tamına 9000 günü tamamladıklarında hiçbir şekilde yaşa bağlı olmadan emekli olma durumuna gönül rahatlığı ile kavuşacaklar. Bu şart Bağkur Emeklilik Şartları’ ndan biridir. Lakin bir erkek kimse yukarıda belirttiğimiz şartı yerine getirmezse aşağıda belirtecek olacağımız Bağkur Emeklilik Şartları’ nı yerine getirerek emeklilik hakkına kavuşabilirler.

Bağ-kur Emeklilik Hakkı Sorgulama

Erkeklerin 25 yılı tamamlamasına kalan süre 2 yıl ve ya da daha az ise 44 yaşında emekli olmak durumundadır. 2 yıldan fazla 3 yıl 6 ay ise bu erkek 45 yaşında emekli olmak durumundadır. 3 yıl 6 aydan fazla yani 5 yıl ve ya da daha az ise bu kişi 46 yaşında emekli olmak durumundadır. 5 yıldan fazla yani 6 yıl 6 ay ve daha da az ise bu kişi 47 yaşında emekli olmak durumundadır. 6 yıl 6 aydan daha da fazla 8 yıl ve ya da daha da az ise bu kimse 48 yaşında emekli olmak durumundadır. 8 yıldan daha da fazla 9 yıl 6 ay ve daha da az ise bu kimse 49 yaşında emekli olmak durumundadır. 9 yıl 6 aydan daha da fazla 11 yıl ve de daha da az ise bu kimse 50 yaşında emekli olmak durumundadır.  11 yıldan daha da fazla 12 yıl 6 ay ve de daha da az ise bu kimse 51 yaşında emekli olmak durumundadır. 12 yıl ve de 6 aydan daha da fazla ise 14 yıl ve de daha da az ise bu kimse 52 yaşında emekli olmak durumundadır. 14 yıl dan daha da fazla 15 yıl 6 ay ve ya da daha da az ise bu kimse 53 yaşında emekli olmak durumundadır. Ve de diğer şartlar vardır.

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.