• (Alış) 6.267 TL
    • (Satış) 6.278 TL
    • (Alış) 7.379 TL
    • (Satış) 7.393 TL

Dava Sorgulama

Dava Sorgulama
26 Şubat 2016 09:01

Dava Sorgulama, davalarınızı ve mahkemelerinizi takip etmek ve bunlarla ilgili sorularınızı cevaplandırmak için 11870 uyap sorgulama servisini arayarak bunların cevaplarına ulaşmanız mümkündür. Müşteri hizmetlerinde çalışan kimseler size kişisel bilgilerinizi iletecek ve davalarınızla ilgili durumlarınızı paylaşacaktır. Açtığınız dava ile ilgili son durum alma ya da duruşma tarihi öğrenme, davanın ne zaman sonuçlanabileceği, temyize girip girmeme durumları hakkınızda kafanızın içinde dönüp duran sorular müşteri hizmetlerinde yer alan kimseler tarafından en doğru şekilde cevaplanmaktadır.

TC Kimlik ile Dava Sorgula

UYAP Dava sorgulama ile işlemleri en kısa sürede ve en verimli şekilde yapabilirsiniz. Müşteri temsilcileri size birkaç soru yönlendirdikten sonra saniyeler ve dakikalar içerisinde sizinle ilgili gerekli bilgileri sizlere iletecektir. Davalarınız hakkında aklınıza gelen her soruyu ya da düşüncelerinizi paylaşıp cevaplarınızı bu yolla alabilirsiniz.

UYAP Dava Sorgulama

Devletin resmi sitesi olan UYAP yani uzun açıklaması ile Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi ile var olan dava, dosya, mahkeme hakkında detaylı sorgulamalar yapabilir, davanızın durumunu ve hangi aşamada olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Devletin kendi vatandaşlarına sunmuş olduğu bu uygulama sayesinde vatandaşlar hem zamandan tasarruf sağlayabilmekte hem de aradıkları bilgiye ve cevaplarına ulaşabilmektedir. Adliye adliye dolaşmanıza gerek kalmadan oturduğunuz yerden en kısa sürede mahkemeniz hakkında kim bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Adliyelerde fazladan harcayacağınız vakit yerine kendinizi duruşma ile ilgili yapacağınız gelişmelere yönlendirebilirsiniz.

Dava, Dosya, Mahkeme Hakkında Bilgi

Dava Sorgulama için yapmanız gereken yöntemlerden biri 11870 UYAP sorgulama servisine ulaşarak dosyalarınız hakkında bilgi almaktır. İcrada yer alan dosyanız hakkında bilgileri almak ve hangi aşamada olduğu öğrenmek artık müşteri hizmetleri ile oldukça kolay. Müşteri hizmetlerinde çalışan kimselerin şahsınızla ve tc kimliğiniz ile ilgili size soracakları birkaç sorudan sonra istediğiniz sorular hakkında bilgi vermeleri gereklidir. Devlet bilgisayar kullanmayı bilmeyen ya da yaşlı vatandaşlarına yönelik olarak bu uygulamayı geliştirmiştir. Ancak bunun haricinde teknolojik gelişmelere paralel olarak diğer sistemlerde olduğu gibi yapılan uygulamalar bu alanda da kendini göstermiştir. Yani dava sorgulamak ya da dava ile ilgili aşamaların hangi durumda olduğunu öğrenmek için online olarak da sisteme giriş yaparak bilgi edinmeniz mümkün kılınmıştır.

11870 UYAP

Dava Sorgulama için turkiye.gov.tr adresi üzerinden size açılan davaları ya da açtığınız davaları takip ve de kontrol etmeniz mümkündür. Eski zamanlarda adınıza açılan herhangi bir dava durumunda evinize posta yolu ile ihbarname ya da bir mektup iletiliyordu. Bu şekilde adınıza açılan davalar hakkında bilginiz oluyordu. Artık bu gibi durumlara hiç gerek kalmadan ya telefon numarası yolu ile ya da online olarak dava sorgulama yapmanız devlet tarafından yapılan uygulamalarla mümkün kılınmıştır. Bunun yanı sıra reklamlarda da gördüğümüz gibi bazı ücretli uygulamalarla da bu işlemleri takip etmeniz mümkündür fakat aynı uygulamayı çok talep olması dahilinde devlette vatandaşlarına bu uygulamayı devreye koymuştur.

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.