• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet 4B Borç Maaş Ve Hizmet Dökümü Sorgulama

E-devlet 4B Borç Maaş Ve Hizmet Dökümü Sorgulama
22 Ocak 2016 13:08

E-devlet 4B işlemleri bağ- kur kurumu ile ilgili işlemlerin toplanmakta olduğu alan olarak bilinmektedir. 4B hizmet işlemleri içinde yer alan bağ- kur kurumunda sigortalı olan kimselerin sigorta ile ilgili durumları ve de ödenen ya da ödenmeyen primleri ile alakalı yapılacak olan işlemler yer almaktadır. 4B hizmetlerinde banka ve adres değişiklikleri nasıl yapılmaktadır? Şimdi bu konuya değinelim. Bu başlık altında sıralanmakta olan  bu işlemler sayesinde banka hesap bilgilerinize ilişkin verilerinizi ya da adres ile ilgili bilgilerinizi yeniden düzenlemeye alabilirsiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereke e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmaktan geçmektedir. Bu kısımda yer alan banka hesap bilgilerinize ilişkin verilerden banka ve yahut da isterseniz IBAN numaranız da değişiklikler yapabilirsiniz.

e-devlet 4B Hizmet Bilgisi

E-devlet 4B işlemleri ile ilgili yapılacak işlemlerden bir tanesidir borç durumunuzu görüntüleyebilme işlemidir. Sosyal güvenlik kurumu kapsamında ele alınmakta olan 4B işlemlerine ilişkin borç sorgulamalarınızı e-devlet üzerinden online olarak yaparak bağlı olduğunuz kuruma yani Bağ- kur kurumuna ödenmemiş prim borçlarınızı bu alan üzerinden detaylı olarak görüntülemenize olanak sağlanmaktadır. Bu alan üzerinden tahakkuk yolu görünen borçlarınıza istinaden gecikme faizleri ya da cezalara maruz kalmadan internet üzerinden online olarak kredi karı ile ödeme işlemlerinizi de bu alandan yerine getirebilirsiniz. Yine bu alanda yapılan işlemlerden biri de 4B işlemlerinde yapılan emekli aylık kesenekleri olarak bilinmektedir.

4B Hizmet Dökümü e-devlet

E-devlet 4B işlemlerinde ele alınan emekli aylık keseklerinde emekli olan sigortalı vatandaşlar bu alanda sorgulama işlem yaparak maaşlarına yansımış herhangi bir kesenek durumu olup olmadığına ilişkin bilgi alma işlemlerini de internet üzerinden online olarak yapabilmektedirler. Yapılan işlemler sonucunda emekli maaşına ilişkin herhangi bir kesenek var mı yok mu kontrol edilebilir aynı zaman da emekli maaşlarına yansıtılmış olan bu kesenekler hakkında neden yapıldığına ilişkin detaylı bilgi de alabilirler. 4B Hak sahipliği nedir? Sigortalı olan kimseler hak sahipliği olması hangi statüde yer alırsa alsın işe başlangıç ve yahut sigortaya ilişkin bildirimler ödenmekte olan primlere ilişkin sigorta hizmetlerinden ya da sağlık alanlarında avantaj sağlamak için işleme aldığı bir fayda işlemidir. Hak sahipliğine ilgili sorgulamalar da e-devlet hizmet uygulamasını kullanarak sorgulama sonuçlarına ilişkin detaylara ulaşabilirsiniz.

e-devlet 4B Sorgula

E-devlet 4B işlemlerinden ilgili bağ- kur kurumunda hizmet dökümü almak için neler yapılması gerektiğine şimdi bakıyor olacağız. Yine SGK altında Sosyal güvenlik kurumunda ele alınan sorgulama ile ödemiş olduğunuz primlere ilişkin detaylı açıklamalara ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra prim borcu ile ilgili detaylara da buradan yine erişim sağlanabilmektedir. Bundan kaynaklı olarak hem prim borcunuzu öğrenmek hem de ödenen prim gün sayılarına ilişkin verilere ulaşım sağlayabilmektedir. Bunun için de yine SGK altından 4B hizmet dökümüne ilişkin sonuçlara internet üzerinden online olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

E devlet 4b işlemleri için tıklayınız>>>

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.