• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-Devlet Askerlik Sorgulama

E-Devlet Askerlik Sorgulama
22 Aralık 2015 12:52

E-Devlet Askerlik Sorgulama

E-Devlet Askerlik Sorgulama her Türk vatandaşı 20 yaşına geldiğinde askerliğini yapması yasal bir zorunluluk olarak karşısına gelmektedir. Askerlik çağına erişmiş her Türk erkeği Milli Savunma Bakanlığı tarafından kendisi için belirlenen TSK yani Türk Silahlı Kuvvetleri bölümlerinden herhangi birinde vatani görevini yerine getirmek için toplanmaktadır. Askerlik görevi de kendi içerisinde acemi birlik ve usta birliği olmak üzere iki farklı kola ayrılmaktadır. Geçen yıl askerlik süresinin 15 aydan 12 aya düşürülmesi ile askere gidecek herkesin on iki ayda görevini yerine getirmesi beklenmektedir. Bu on iki aylık zaman diliminin ilk ayı acemi birlik kısmında ki faaliyetlerle kalan kısmı da usta birliğinde askerlik yaparak tamamlanmaktadır.

Şİfresiz Askerlik Sorgulama

E-Devlet Askerlik Sorgulama, Ülkemizde yasal olarak bazı anlarda askerlik erteleme ya da muaf olma gibi durumlarda söz konusudur. Bu konuda Milli Savunma Bakanlığı e-devlet sistemleri uygulaması ile online olarak askerlik sorgulamanızı yapmanız mümkündür. E-devlet uygulaması üzerinden askerlik durumu öğrenmek için en başta e-devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden size en yakın olan şubeden iki türk lirası karşılığında kapalı zarf içerinde bir şifre sahibi olmanız gereklidir. Alınan bu şifre ile e-devlet sistemine tc kimlik numaranız ile giriş yaparak sistemin sol kısmında sıralanan e-hizmetler alanından Milli Savunma Bakanlığı online hizmet sekmesine tıklamalısınız. Bu bölüm içerisinde askerlik sorgulama işlemleri için askerlik durum belgesi sorgulama sekmesine tıklayarak askerlik durumunuzun aktif olup olmaması hakkında bilgi edinebilirsiniz.

E devlet Askerlik Sevk Sorgulama

E-Devlet Askerlik Sorgulama nasıl yapılır sorusuna detaylı bir şekilde bakalım şimdide E-devlet resmi sitesine yani turkiye.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. Kimliği şimdi doğrula sekmesine tıklayarak karşınıza gelecek sayfada tc kimlik numaranızı ve şifreniz girmelisiniz Sisteme giriş moduna tıkladıktan sonra hizmetler alanına giriş yapmalısınız. Bu bölümden gerçekleşecek sevk işleminizin eğitim hizmetleri alanına gidebilirsiniz. Yapılan bu aşamalar sonucunda ekranda kendinize ait bilgilerinizin size sunulduğunu göreceksiniz. Ayrıca bunun yanında askerlik ile ilgili bilgiler gibi sizi aydınlatacak bilgiler ve yönergeler de bu alanda size sunulmuş olan başka hizmet türlerinden biridir. Bu vatani görevi herkes yapamaz.

E devlet Askerlik Tecil Sorgulama

E-Devlet Askerlik Sorgulama işlemi sisteme yeni işlenen hizmetlerden biridir. Bu sayede vatani görevini yerine getirecek olan evlatlarımız askerliklerinin aktif olup olmadığı gibi durumları ya da askerlik ile ilgili hangi evrakların tamamlanması gerektiğini öğrenmektedir. Bu sayede gençler kendileri ile ilgili bilgileri öğrenmek için sıra beklemeden ve de vakit kaybetmeden en kısa sürede bilgilerine ulaşmaktadırlar. Vatani görev yapmak herkesin sandığının aksine kolay değil zor bir görevdir. Ancak bu görevi yerine getirmenin ve yapmanın gururu oldukça başka bir durumdur. Bazı durumlardan dolayı muaf olunması ya da askerliğin yine bazı sebeplerden ötürü de ertelenmesi söz konusudur. Yine eğitim durumu da askerlik süresini belirleyen sebeplerden bir tanesidir.

Edevlet askerlik için Tıklayın>>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.