• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet Başbakanlık Burs Sonuçları Başvurusu

E-devlet Başbakanlık Burs Sonuçları Başvurusu
27 Ocak 2016 12:32

E-devlet Başbakanlık Burs Sonuçları, 2015 Kredi Yurtlar Kurumu yani KYK sonuçları hala daha açıklanmadı. Milyonlarca öğrenci bu burs sonuçlarını merak ediyor? Peki bu sonuçlar ne zaman açıklanacak ondan öncesinde kimler bu burstan faydalanma işlemini sağlayacak? Şimdi bu konulara bakıyor olacağız. Burstan faydalanmak için yerine getirilmesi gerekli olan koşullar şunlardır; Ön lisans eğitimi almakta olan öğrenciler, Lisans öğrenimi almakta olan öğrenciler, Açık öğretim eğimi almakta olan öğrenciler ( Bu kapsamda sadece öncelikli olan öğrenciler yani şehit ve yahut gazi çocukları, anne ya da babası olmayan e yahut her ikisi ölen öğrenciler öncelik kazanmaktadır.) İki yıllık eğitim görmekte olan üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olup DGS yani Dikey geçiş yolu ile okulunu dört yıllık eğitime tamamlamaya hak kazanan öğrenciler de ara vermeden kayıt yapılması durumunda (İntibak ve yahut hazırlık sınıflarında burs verilmeyecektir.)

Başbakanlık Bursları Ne Zaman Sonuçlanacak?

E-devlet Başbakanlık Burs Sonuçları için burs almaya hak kazanan öğrencilerde aranmakta olan koşulları el altına almaya devam edecek olursak; Yüksek Lisans eğitim gören öğrenciler ( Master ya da Doktora Eğitimi) öğrencileri ( Yalnız yine önemli bir nokta daha hazırlık sınıflarında burs verilmemektedir), Vakıf Üniversitelerinde eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler, LYS sonuçlarına göre sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yahut yabancı dil alanlarında ilk yüze girmeye hak kazanan öğrenciler bu bursları almada hak kazanacak, Üniversite kontenjanı tarafından bildirimi yapılmış öğrenciler, Ülke adına bizi temsilen müsabakalarda yer alan öğrenciler, Milli olmuş Amatör sporcu olarak bilinen öğrenciler ve de İkinci öğretim eğitiminde yer alan öğrenciler bu bursu almaya hak kazanan öğrenciler olarak bilinmektedir.

E-devlet Başbakanlık Bursu Sonuç Görüntüleme

E-devlet Başbakanlık Burs Sonuçları, Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülmekte olan bu KYK yani Kredi yurtlar kurumu üniversite eğitimi almaya haz kazanmış öğrencilere verilen burslar olarak bilinmektedir. Yüksek Öğretim Kurumu yani KYK ya göre yapılan açıklama ve de duyurular bize şunu ifade etmektedir; Üniversite öğrencileri için verilmekte olan burslar için kayıtlar Ekim ayında başlamış olup on bir tane devlet kurumunca iletilen verilere göre de ödemeler 2016 senesinin Ocak ayında yapılmaya başlanacaktır. Bursların sonuçları ile ilgili takip ve de kontrol etmek için Kredi yurtlar Kurumu yani KYK nın resmi web sitesine girebilirsiniz.

Başbakanlık Bursu Ne Kadar?

E-devlet Başbakanlık Burs Sonuçları, Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya istinaden 2015 senesinden baz alınarak yapılmakta olan ödeneklerin 1,002,222 lik kısmı öğrenim kredisi ile ilgili ödeneklere, 373,548 i burs kredileri olmak üzere toplamda 1.375,770 oranında öğrenciler bu imkandan fayda sağlayabilmektedirler. Lisans öğrencilerine verilmekte olan miktar aylık 330 TL olup, Yüksek lisans öğrencilerine verilmekte olan bu miktar 660 TL, doktora yapmakta olan öğrencilere ise 990 TL kredi ve de burs ödenekleri yerine getirilmektedir. Ayrıca başarılı öğrencileri daha da ödüllendirmek adına ilk 100 giren öğrencilere ve de milli olmuş amatör spor öğrencilere ek olarak 990 TL lik ödenek verilmektedir.

Sorgulamak İçin Tıklayınız,>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.