• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E devlet Diploma

E devlet Diploma
17 Aralık 2015 23:46

E-devlet diploma, YÖK yani Yüksek Öğretim kurulu olarak bilinen ilgili kurum diplomalarla alakalı olarak yapılan yeni düzenlemeler ve yeni uygulamalar tamamlanmıştır. Diplomalar bu tamamlanan uygulama sayesinde artık –devlet hizmeti uygulaması üzerinden vatandaşlar tarafından ya da ilgili kurumlar tarafınca kontrol edilebilecek ve de kontrol altında tutulabileceklerdir. Diploma sorgulama sayfası hizmetine son beş yıl içerisinde verilmekte olan diploma hizmetlerine yeni olarak altı milyon daha diploma türü yüklenerek yeni eklemeler yapılmıştır. Yüksek Öğretim kurulu yani kısa ve de sıklıkla tercih edilen adı ile YÖK kamu ve özel kurumlarca meydana getirilmiş ya da getirilecek olan  sahte yani kurgulama yapılan diplomaların belirlenmesinde ve de uygulamaya konulmasında kullanılacak olan Diploma sorgu sistemi ile yani kısa açıklaması ile DSS ile olan çalışmalarını yakın zamanda tamamlayarak sistemle alakalı son aşamaları da rayına oturtmuştur.

E-devlet diploma, Türkiye’ de yer alan tüm Üniversitelerin son beş yıl içerisinde ki diplomalarının bu sistemde kayıt altına alınmalarını kaydedilmelerini ön gören Yüksek öğretim kurulu yani diğer adı ile YÖK, sistemi bu sene eylül ayından itibaren kullanımı açılan uygulamaya sokulan programlardan bir tanesi olarak karşımıza gelecektir. Altı milyon olarak yer alan diplomanın sistemde yer alıyor olması, e-devlet hizmet uygulaması üzerinden vatandaşların ve de ilgili kurumların takip edebilecek ya da kontrol altına alabilecek olması bu sistemin uygulamaya konulması ve özendirilmek istenmesinde ki ana etkenler arasında yer almaktadır.

E-devlet diploma uygulaması ile sistemden alınacak olan belge, doküman iş başvurularında geçerliliği olacak diploma olarak kullanılacaktır. >>> E-devlet  üzerinden alınan bu belge ve de dokümanlar geçerliliği olan ve de resmi belge niteliği taşıyan evraklardır. Bu nedenle acaba geçersiz mi gibi düşünceleri ortadan eleyebilirsiniz. Türk Silahlı kuvvetleri yani kısaltma olarak TSK olarak bilinen askeri alımlar yapılırken, YURTKUR yurt ve de burs aşamalarında, başvurularında, Sosyal güvenlik kurumu yani SGK olarak da bilinen sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşların işlemlerinde Diploma Sorgulama Sistemi yani diğer adı ile DSS sistemi üzerinden bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Sistemde yapılmak istenen ilk toplu uygulama ise gelecek sene içinde Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS ye girmek isteyen ve de giren vatandaşların diplomasının denetiminin yapılmasında ilk olarak yapılacak denemedir.

E-devlet diploma Yüksek Öğretim Kurulu yani YÖK olarak bilinen kurumun sahte diploma belgelerinin önüne geçmek adına uygulamaya koymuş olduğu çalışmalardan bir tanesidir. Oldukça yeni bir uygulama olduğundan ve uygulamanın ilk olarak bu sene KPSS yani Kamu personeli seçme sınavı sonuçlarının sisteme tanımlanarak deneneceğinden de yukarıda detaylı olarak bahsetmiştik. Diplomalar e-devlet hizmeti uygulaması üzerinden vatandaşlar ve yahut da ilgili kurumlarca kontrol altına alınarak takip edilebilmektedir. Diploma sistemi yani DSS uygulamasına son olarak beş sene içinde altı milyon kadar diploma girişi gerçekleştirilmiştir.

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.