• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet Elektronik İmza

E-devlet Elektronik İmza
29 Aralık 2015 11:15

E-devlet Elektronik İmza girişi uygulaması e-devlet hizmet uygulamasına giriş yapabileceğimiz yöntemlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. E-devlet şifresi haricinde yine çok uygulanılan yöntemlerden bir tanesidir. E-devlet hizmeti şifreniz yok ise size en yakın ptt şubesine bir ara uğrayarak iki türk lirası ödemeniz dahilinde kendinize e-devlet uygulaması şifresi alabilirsiniz ki bu şifre ile sürekli olarak sisteme girerek istediğiniz tüm uygulamalardan yararlanabileceksiniz. Ancak ben bu yöntemi kullanmak istemiyorum bana elektronik imza yani e-imza lazım ben o şekilde giriş yapmak istiyorum diyorsanız da yine bunu nasıl yapmanız gerektiğine istinaden ilişkili olan bilgileri yazımızdan ya da bizim sitemizi takipte kalarak öğrenmeniz bu yazımız ile mümkün olacaktır.

E-devlet Elektronik İmza Nasıl Alınır?

E-devlet Elektronik İmza ve normal belge ya  da dokümanlarda kullanmakta olduğumuz ıslak imzanın aynı derecede olduğunu hepimiz görmekteyiz. Elektronik imza nedir ve nereden alınabilir gibi sorularının cevaplarını şimdi ele almakta olacağız. Günümüzde internetin ve de bilgisayarın kullanımının giderek artması bunların yanında ek olarak bir takım yeni uygulamaları ve işlemlerde ki kolaylıkları da beraberinde bize sunmaktadır. Bunlardan bir diğeri de şüphesiz ki resmiyet taşıyan belgelerin ya da dokümanların gönderilmesi ve de bunlara ilişkin belge ya da dokümanların doğruluğunun ya da resmiliğinin onaylanması zarfıdır. Özellikle e-devletle alakalı ilgili sorgulamaların yapılmasında işlemlerin internet üzerinden online olarak yapılabilmesi bir çok işlemin ivme kazanmasında etkili olan bir sebeptir. İşte bu etkenlerden bir tanesi de elektronik imza yani e-imzadır.

E-devlet Elektronik İmza Ne işe Yarar

E-devlet Elektronik İmza girişi yolu ile ilk etapta devlet kurumları sorumlu olmak üzere daha birkaç tane daha kurum da evrak iletilmesi ile ilgili işlemlere hız getirilmiştir. Evet söylemiş ve de belirtmiş olduğumuz üzere sadece devlet kurumlarınca değil aynı zaman da özel sektör de geçerli olacak uygulamaların bir takımlarında da kullanılmaktadır. Örnekle açıklayacak olursak; Şirket yetkilisi olan bir kimsenin katılması gerekli olan toplantılara ya da açılışlarda atması gerekli olan imzayı şehir dışında ya da yurt dışında olmasında kaynaklanarak sebeplerden kaynaklı olarak atamaması durumunda devreye girecek olan imza işte bu imza yani elektronik imzadır.

BTİ – E-devlet Elektronik İmza

E-devlet Elektronik İmza alma işlemleri nasıl yapılmaktadır? Sorusunun yanıtı olarak BTI yani Bilgi teknolojileri ve de iletişim kurulu tarafından imzalı onaylı Elektronik Hizmet sağlayıcılar tarafından vatandaşlara sunulan bir hizmet olarak bilinmektedir. Bu firmaların kimler olduğuna ve diğer merak etmiş olduklarınıza ilişkin alakalı bilgilere vermiş olduğumuz link üzerinden ulaşmanız mümkün kılınmaktadır. E-imzanın aktif duruma gelmesi için ilk etapta kart sürücü yazılımını kurmuş olmanız gerekli olacaktır. Bu yazılım elektronik imza yani e-imza ile gönderilmiş olan CD ve yahut diğer gönderilen parçalar arasında bulabilir ve yahut hizmet almakta olduğunuz firma tarafından e-imzanızı alabilirsiniz. Elektronik imza sistemini kullanmak artık oldukça kolay bir işlemdir.

Elektronik İmza Alma Linki İçin Tıklayın.

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.