• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet İlaç Kesintisi Eczane Ödeme Sorgulama

E-devlet İlaç Kesintisi Eczane Ödeme Sorgulama
8 Şubat 2016 10:49

 

E-devlet İlaç Sorgulaması işlemlerinde yine hizmetlerin tek noktada toplandığı e-devlet hizmet uygulaması üzerinden yaparak sonuçlarına en kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. İlaç sorgulaması yapma ile alakalı sorgulamalarınızı buradan yaparak işlemlerinizi dakikalar içerisinde sonuçlandırabilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumu yani SGK tarafından sigortası olan vatandaşlarımıza sağlıkla ilgili devlet tarafından tüm kapılar açıldığı için vatandaşlar tarafından sigorta olmak oldukça önemli bir mesele haline gelmiştir. Sağlıkla alakalı tüm hizmetlerden bu şekilde fayda sağlamakta olan vatandaşlar için bu noktada bazı şartlar getirilerek kontrol altında tutulmak istenmiştir. Bu nedenden kaynaklı olarak kişilerin sigortalı olma hallerine bakılarak bazı ilaçlarda indirim uygulanmakta ancak uygulanan bu indirim için gerekli olan şartların kişilerde yer alması  istenmektedir. Bununla alakalı olarak ilk etapta vatandaşların düzenli kullanım gösterdikleri ilaçlarla alakalı bir kullanım süresi düzenlemesi yer almaktadır.

İlaç Kullanım Süresi Sorgula

E-devlet İlaç Sorgulaması işleminde vatandaşların almış oldukları ilaçlarda kullanım süreleri yani belirlenmiş olan kullanım süresi bitmeden aynı ilaçları tekrar almaları artık mümkün değildir. Bundan dolayı da e-devlet hizmet uygulaması üzerinden sisteme giriş sağlayarak vatandaşların düzenli kullanım sağlamış oldukları ilaçlar hakkında ne kadar süre verildiğine ilişkin bilgilere bu alan üzerinden bakarak kendilerini garanti altına almaları da istenmektedir. Ben doktor ilaç yazdırdım eczaneden de gidip alırım derseniz işte o öyle olmayacak çünkü alınmanızı izin verilmeyecek ve de o ilacı alamayarak hezeyana uğrayacaksınız. Kullandığınız bir ilaç yoksa sistemde aramanız yapmanız dahilin de size bu şekilde bir uyarı sağlayarak dönüş yapacaktır.

E-devlet Şifresiz İlaç Sorgulama

E-devlet İlaç Sorgulaması e-devlet uygulaması üzerinden yapılacak olan bu işlemler her vatandaş tarafından kendi başlarına yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Özellikle de yaşlı olan kimselerden şeker ve de kolestrole bağlı olarak gelişen sağlık ile ilgili problemlerde yapılacak olan ilaç takiplerinin daha düzenli ve de daha basit bir şekilde gerçekleştirilmesi için sistemde takip etmeniz istenen adımları düzenli şekilde yaparak bu sorgulama ile alakalı sonuçlara da dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz. Zaten uygulamada yer alan her şey vatandaşların kolaylığı göz önüne alınarak planlandığı için de herhangi bir sorun yaşamanız mümkün olmayacaktır.

TC Kimlik No ile İlaç Sorgulama

E-devlet İlaç Sorgulaması için şimdi biraz da e-devlet  kapısına nasıl gireceğiniz konusunda değinmek istiyoruz. Önce e-devlet kapına ulaşıyoruz. Sonra zaten açılan ekranda yer alan bizden istenen ilk adım kimlik doğrulama sekmesine tıklamaktır. İşlemler adım adım devam ettiği için şimdi bizden tc kimlik numaramız ve de devamında şifremiz doğru ve eksiksiz olarak istenecektir. En altta bir güvenlik kodu verilecek bunu da aynı şekilde yan tarafta yer alan boşluk kısma girmemiz beklenecektir. Tüm bu işlemlerden sonra sisteme giriş yap diyerek başarı ile panele giriş sağlıyoruz. Buradan da işlemlerimizi dakikalar için de uzun kuyruklar beklemeden gerçekleştiriyoruz. Oldukça kolay.

E devlet Giriş Yaparak İlaç Sorgulamanızı Yapabilirsiniz.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.