• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet KKTC

E-devlet KKTC
10 Ocak 2016 22:32

E-devlet KKTC projesi ile kamu kurum ve de kuruluşlarınca e-kuruma dönmelerin de hizmeti olan elektronik ortamla bütünleşmiş bir e-devlet uygulamasıyla altyapının yazılımsal ya da donanımsal olarak hayata geçirilmesi ve kamu hizmetlerin de vatandaş odaklı olarak bir hizmette bulunarak gün ya da hafta içerisinde herhangi bir kesintiye uğramadan ve en güvenilir yoldan bu uygulama da ve hizmet verilmek üzere uygulamaya konulmuş olan bir proje olarak hayata katılmaktadır. E-KKTC projesinin uygulamaya konulması ile beraber kamu uygulamalarının hizmetinde en kolay ve de en iyi şekilde hizmet sağlamak ve de hiçbir araya uğramadan bir şekilde işlemlerinizi yürütmek için bu uygulamaya ortaya konularak vatandaşlara bu fayda sağlanmak istenmektedir.

E-devlet KKTC Vatandaşlık

E-devlet KKTC karşımıza gelecek olan dört tane aşama yer almaktadır. Bu kapsam da bunlar faz olarak ele alınarak değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Bu dört aşama yani dört fazından biraz daha bahsedecek olursak şu şekildedir; İlk faz içerisinde mevcut durum analizleri, e-kimlik projesiyle alakalı faz dışarısında yer alan kamu sertifika merkezi kurulumu projeleri gerçekleştirilmektedir Bu manada yer alan KKTC ilgili kurumlarınca e-kimlik dağıtım uygulamasına yer verilmeye başlanmıştır. Faz iki de yer alan karşımıza gelen durumda bu faz içerisinde ele alınmakta olan konuların mevcut durum analizleri ve teknik kurallarına bağlı olarak çalışmalarını gerçekleştirmiş olup, mevcut güncellemeler ve de yenilikler bu faz içerisinde ele alınmaktadır.

E-devlet KKTC Vatandaş Portalı

E-devlet KKTC kapsamında değerlendirilmekte olan fazların ne olduklarını anlatmaya faz üçten devam edelim. Faz üç kapsamında faz projeleri ile doğrudan ya da yakından ilgili olan mevcut durum analizi çalışmalarının yapılmakta olduğu fazdır. Son fazda yani dördüncü fazla yer alan ve karşımıza gelen durumlar KKTC bayındırlık ve Ulaştırma bakanlığı kurumu tarafınca idare edilmekte olunan yürütme ve de koordinasyon aşamalarına yönelik yeni Hükümet programının KKTC başbakanlığına devredilmesinden ibaret olmaktadır. E-devlet hizmeti uygulaması üzerinden KKTC uyruklu olarak giriş sağlamak isteyen vatandaşlara yönelik ilk başta yapılması gerekli olan işlem e-devlet hizmeti uygulamasına kayıt olmalıdır. Bunun için giriş yaparken ilgili alan da sağ tarafta yer alan üye olma kısmına tıklatılarak üye olma işlemleri adım adım ilerletilerek kayıt çalışmaları başarı ile tamamlanmış olur.

E-devlet KKTC Uygulaması

E-devlet KKTC uygulamasında yeni bir şifre almak için yine ekranın sağ kesimin de yer alan şifrenizi mi unuttunuz konulu sekmeye tıklatılarak yeni şifre alımı ile ilgili çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bu e-devlet KKTC konusunda vatandaşlara verilen uygulamalar da yer alan şifreler türk vatandaşlarına para ile temin edilmekte olan uygulama ile aynı şekilde işlememektedir yani ücret alınmamaktadır. Bu anlamda diğerinden daha farklıdır. Umarız ki bu yazımız merak ettiklerinizi yanıtlar nitelikte ve faydalı bir makale olmuştur. Şimdiden yazılarımızı okuyan ve bizi takipte kalan okuyucularımıza keyifli okumalar dileriz.

<<<E devlet Kktc Linki>>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.