• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet Lise Diploma Sorgulama

E-devlet Lise Diploma Sorgulama
22 Haziran 2016 11:30

E-devlet Lise Diploma Sorgulama

E-devlet Lise Diploma Sorgulama, Türkiye’ de örgün ortaöğretim olarak ele alınan ve lise olarak herkesin kabul etmiş olduğu eğitim kurumlarınca mezun olan kimseler diploma olarak anılan notlarının yer aldığı bir belge almaktadırlar. Okula ilişkin başarı durumlarının ve de not aralıklarının yer almakta olduğu bu diploma belgesinin kaybedilmesi durumun da herhangi bir endişe duymanıza gerek kalmadan işlemlerinizi internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Önceki seneler de bu duruma maruz kalan kimseler de okula gitmeniz ve ısrarlar da bulunmanıza gerek duyulurken şimdi bunlara yapılan uygumalar sayesinde hiç gerek kalmadığına artık hepimiz şahit olmaktayız. Bu işlemler için MEB yani Milli eğitim bakanlığı tarafından oluşturulan e-okul uygulaması üzerinden sorgulama işlemlerini yaparak ulaşmanız mümkün kılınmaktadır.

E-okul Lise Diploma Sorgulama İşlemleri

E-devlet Lise Diploma Sorgulama işlemlerimde yer alan bazı koşullar bulunmaktadır. Buna göre diploma bilgilerine ilişkin sorgulamalara yönelik işlemlerde 2008 senesinden sonra mezun olunması şeklinde bir koşul yer almaktadır. Bu nedenle de bu sorgulama ile alakalı olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz tarihlerden öncesinde sorgulama yapmanız mümkün değildir. Diploma sorgularına ilişkin yerine getirilecek işlemler de bu sorgulaması yapılacak o kimselerin formları doldurmaları yeterli gelecektir. Sorgulama formuna ilişkin istenen bilgiler şu şekilde karşımıza gelecektir. Bunlar; Giriş kodu, Tc kimlik numaranız, diploma tarihiniz, doğum tarihiniz şeklindedir. Bu verileri yazarak doğruluğunu kontrol etmeniz halinde işleminize sorgulama kısmına basarak devam edebilirsiniz.

Diploma Sorgulamaları

E-devlet Lise Diploma Sorgulama ile ilgili resmi web sitesine ulaştığınız anda yukarıda bahsi geçen ilgili form karşınıza çıkacak ve de doldurarak işlemlere devam etmeniz sizden istenecektir. Bunların tamamlanması ve başarılı bir şekilde sorgu işleminin sonuçlanmasının ardından sayfa tarafından ilgili kimsenin diploma belgesine ilişkin bilgileri karşımızda yer alan ekrana aktarılacaktır. Bu şekilde diploma belgesine kaybeden kimseler ile ilgili çalışmalar internet üzerinden online olarak yerine getirilecektir. Bu kapsam da sorun ve yahut herhangi bir sıkıntı yaşamadan sorgulamalarını yapmak isteyen kimseler ilgili ekranda karşılarına çıkan forma ilişkin verilere doğru ve de eksiksiz olarak bilgi girişlerini sağlamalıdır.

İnternette Lise Diploması Sorgulama

E-devlet Lise Diploma Sorgulama da yapılacak işlemler de yukarıda bahsetmiş olduğumuz verilerin yanlış olarak ya da eksik olarak girilmesi dahilinde sistem tarafından nerede ve de hangi kısımda yanlışınızın olduğuna ilişkin hata mesajları uyarı şeklinde karşınızda ki ekranda çıkmaktadır. Bu tarz bir durum ile karşılaşmanız halinde ise yapmanız gereken forma yazmış olduğunuz verilere geri dönerek nerede yanlış yapmış olduğunuzu tespit etmek ve de doğru verileri yazarak işlemi baştan tekrar etmekten geçmektedir. Bu şekilde veriler yeniden girilerek kişilerin kaybettikleri diplomalarını internet üzerinden online olarak ulaşmaları mümkün kılınmış hatta bu belgeye ilişkin çıktıların alınmasına mümkün kılınmıştır. Devlet tarafından yapılan bu uygulamalar da alınmakta olan evrakların resmi geçerlilik durumu da söz konusudur.

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.