• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet Mahkeme

E-devlet Mahkeme
22 Haziran 2016 12:01

E-devlet Mahkeme Dosya ve Dava Bilgileri

E-devlet Mahkeme vatandaşlara mahkemeleri ya da sürmekte olan davaları hakkında veri akışı sağlamaktadır. Bu nedenle mahkeme ile ilgili bilgi almak isteyen ya da mahkeme günü ve saati gibi bilgilere en kısa yoldan ve en güvenilir yoldan ulaşmak için e-devlet ve UYAP sistemi üzerinden bilgi alabilmekte ve de sorgulama işlemlerini bu alan üzerinden yürütebilmektedirler. Bu işlemler sayesinden davanın gidişatı hakkında da en güncel bilgilere sahip olunması mümkün kılınmıştır. Mahkeme ile ilgili bu tür aşama ve işlemlerin yapılması için yine en güvenilir ve tüm işlemlerin tek çatı altından yürütülmüş olduğu e-devlet kapısı üzerinden faydalanmaları gereklidir. E-devlet uygulaması sayesinde adınıza açılmış olan tüm davalara daha size mahkemeden herhangi bir bildirim gelmeden bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-devlet Mahkeme Bilgileri Takibi

E-devlet Mahkeme işlemlerinin e-devlet hizmet uygulaması üzerinden yürütülebilmesi için e-devlet hizmeti uygulamasın üzerinden üyeliğinizin yer alması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı e-devlet üyeliğinizi kendinizin başarı ile yapmış olması gereklidir. Sisteme üye olmak için e-devlet hizmet uygulamasında üye ol kısmında tıklayarak kendinize ait bilgilerinizi sisteme girerek size verilen adımlarında takip edilmesiyle üyelik işlemi başarı ile tamamlanacaktır. Uygulamaya kayıt olunduktan sonra tc kimlik numarası ve şifre bilgilerinin de girilmesiyle artık kendi sayfanızı görmüş olacak ve bu alandan tüm hizmetlere ücretsiz olarak erişim hakkına sahip olacaksınız. E-devlete giriş yapıldıktan sonra mahkeme dosya sorgulama aşamaları takip edilerek sonuçlara ulaşılacaktır.

E-devlet Mahkeme Süreci 

E-devlet Mahkeme hizmet olarak bu sayfaya tıkladıktan sonra mahkeme ile ilgili olan tüm durumunuz ekranda karşınıza gelecektir. Karşınıza gelecek olan bu bilgiler sayesinde mahkeme durumunuz hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra dosya takibinizi de rahatlıkla bu alan üzerinden yapabilirsin iz. Bu işlemi yapmayı zor bulan ya da cidden zorluk çeken vatandaşlar e-devlet üzerinden tc kmlik ve şifreleri ile basit şekilde bu işlemleri yapabilmektedirler. E-devlet şifresi nedir diye sorarsanız devlet tarafından vatandaşlarına ptt şubeleri üzerinden belirli bir miktar karşılığında verilecek olan şifredir. Bu şifre çok önemlidir çünkü tüm hizmetler tek çatıda yer almakta ve o kapıyı her seferinde bu anahtar açmaktadır. Mahkeme sorgulama için; https://www.turkiye.gov.tr/

E-devlet Mahkeme Sorgulama

E-devlet Mahkemenin yanı sıra e-devlet kapısı üzerinden yapılacak bu tarz işlemlerden biri de Yargıtay dosya sorgulamadır. Yargıtay resmi web sitesi üzerinden bulunan sorgulama kısmından işlemler yürütülmektedir. Online olarak yapılan bu sorgulamalar sonrasında yine tüm verileriniz karşınıza gelecektir. Bu bilgiler resmi web sitesi üzerinden ulaşılmış olduğu için doğruluğu sonsuzdur ve en yeni verilerdir. Her iki işleminde de yapılması online olarak oldukça basit ve de kısadır. Bu alanda dosya takip edilmesi de oldukça kolaydır. Tüm bunların yanında yine bu alandan Yargıtay için gerekli bir belge, doküman niteliğinde yer alan sabıka kaydına da e-devlet üzerinden erişim sağlanmaktadır. Yargıtay Dosya Sorgulama için; https://vatandasilam.yargitay.gov.tr/proxyYargitay/jsp/yargitay_jsp/yargitayDosyaSorguIlamDaire.html

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.