• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet Öğrenci Belgesi

E-devlet Öğrenci Belgesi
22 Haziran 2016 12:56

E-devlet Öğrenci Belgesi

E-devlet Öğrenci Belgesi gelişen teknoloji ve bu teknolojinin yakından takip edilmesinin avantajlarından bir tanesi olarak da internet üzerinden online olarak yapılacak işlemlerden biri de e-devlet kapısı üzerinden öğrenci belgesi almak olarak bilinmektedir. Öğrenci belgesinin online olarak alınması da öğrencilere büyük ölçüde avantaj, fayda  sağlamaktadır. Türkiye’ de eğitim öğretim  gören üniversite çağında ki tüm vatandaşlar bu uygulama sayesinde öğrenci işlerine ya da okullarına gitmelerine gerek kalmadan sisteme giriş sağlayarak öğrenci belgelerini alabileceklerdir. Ayrıca bu uygulama ile alınan dokümanlarda okuldan alınmış olan belgeler gibi geçerli ve resmi belge niteliği taşımaktadır. Öğrenci belgesinin üzerinde yer alan barkod numarası sayesinde öğrenci belgesi verilecek olan ilgili kurum ya da kuruluşlar bu yol ile öğrenci belgesini sorgulayacak bu şekilde de geçerliliğini kontrol altına alabileceklerdir.

E-devlet Öğrenci Belgesi sorgulama

E-devlet Öğrenci Belgesi sorgulama işlemleri de aynı şekilde e-devlet kapısı üzerinde yapılmaktadır. Bu yazımızda da tam olarak bu konuya değinecek ve öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışacağız. E-devlet hizmetini kullanarak öğrenci belge sorgulaması yapmak ve belgeyi alabilmek için e-devlet şifresine zorunlu olarak ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyi de ptt şubesine giderek belli bir miktar ödeme yaparak alabilmeniz mümkündür. Bu şifre ile e-devlet üzerinde sürekli giriş sağlayabilmenin yanı sıra sisteme giriş yaparak diğer işlemlerinizi de buradan karşılayabilirsiniz. E-devlet şifrenizi de kontrol altına aldıktan sonra en başta yazının sonunda sizlerle paylaşıyor olacağımız şifre ile ilgili web sitesine ulaşacaksınız.

E-devlet Şifresi ile Öğrenci Belgesi Alma

E-devlet Öğrenci Belgesi yazımızın bir üst paragrafında açıklamış olduğumuz konuya devam ediyoruz. Linke tıkladıktan sonra karşımıza gelecek olan alanda bizden istenilecek tc kimlik numaramız ve e-devlet şifresi bilgilerimiz doğru ve tam olarak yazdıktan sonra kimliği şimdi doğrula sekmesine tıklatılarak sisteme giriş yapılmış olur. Bu işlemleri yapmış olduktan sonra öğrenci belgenizi dakikalar içerisinde görebilir ücretsiz olarak istediğiniz sayıda çıktısını da alabilirsiniz. Bu hizmetleri kullanılarak alınan olan belgelerin doğruluğu mevcuttur. Üzerinde yer alan barkod numarası ile ilgili kuruluşlar belge sahte ya da gerçekliğini kontrol altına almaktadırlar. Doğruluğu kontrol edilebilen bir dokümandır. E-devlet şifrenizi ptt şubesine başvurarak en kısa sürede öğrenebilirsiniz. Oluşturulan belgelere ulaşmak adınıza bilgisayarınızda Aobe Acrobat Reader ya da PDF dosyalarını okuyabilecek nitelikte programlar yüklü olmalıdır.

Öğrenci Belgesi Sorgulama

E-devlet Öğrenci Belgesi almak yukarıda detaylı olarak da anlatmış olduğumuz gibi oldukça kolaydır. Bazen akbil başvurusu yapmak bazen de burs gibi durumlarda bizden istenilen bu öğrenci belgeleri için artık eziyet çekmeden online olarak almamız mümkündür. Hem de istediğimiz saatte ve de olduğumuz yerden. Hem zamandan tasarruf ettiren bir uygulama hem de işlemlerimizi oldukça basit tutan bir uygulamadır. E-devlet üzerinden öğrenci belgesi almak ya da sorgulama işlemlerinizi yapmak için vermiş olduğumuz linke tıklayarak ilgili web sitesine ulaşabilirsiniz; https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.