• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet Portalı

E-devlet Portalı
22 Haziran 2016 13:09

E-devlet Portalı ne işe yarar

E-devlet Portalı basit bir konudur. Bu portala giriş yapmak için şifre ve diğer bilgileri yazmanız yeterlidir. Şimdi size e-devlet şifresi nasıl alınır onu anlatacağız. Temel olarak şifre ve de T.C.kimlik no kullanılarak rahatça giriş yapılır. Bu portal kamu işlerini halletmek için birebirdir. Bu portala mobil imza elektronik imza T.C. kimlik NO ve de e-devlet şifresi gerekmektedir.

E-devlet Portalı için şifre nasıl alınır

Ancak bu şifreyi alabilmek için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu şifreyi alabilmek için PTT kurumuna gidip şifre almanız gerekmektedir. Bu şifreyi ilk kaybettiğinizde ve de PTT kurumuna gittiğiniz zaman bir miktar para ödemeniz gerekmektedir. Bu paranın miktarı 2 TL dir. Eğer bu şifreyi bir kez daha kaybederseniz yine bir miktar para ödemeniz gerekecektir. Bu seferki paranın miktarı en yüksek 10 TL ye kadar çıkabilir. E-devlet sisteminde faaliyet gösteren bir çok uygulama bulunmak durumundadır. Bunlardan bazıları İşçi sendikaları üyelik işlemleri, çay-kur üretici sorgulama işlemleri,  DASK poliçe sorgulama işlemleri,  Sürü belgesi ceza puanı Vergi borcu sorgulama ve diğerleridir. Bunlardan birini açıklayacak olursak ;

DASK POLİÇE SORGULAMA İŞLEMLERİ

Bu işlem size deprem poliçenizle ilgili sayısız bilgi verir. Bu işleme rahatlıkla güvenebilirsiniz. E-devlet portalına girerek bulduğunuz bu uygulama size çok yardımcı olur. Bu uygulama sayesinde DASK poliçesi olan tamı tamına 5.8 evin poliçesini rahatlıkla görebilirsiniz.

İŞÇİ SENDİKALARI ÜYELİK İŞLEMLERİ

E-devlet portalı olmadan önce bu işlem için notere gitmek zorunluydu. Ancak e-devlet portalı sayesinde artık oturduğunuz yerden rahatça halledebilirsiniz. Eğer sizde bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız mobil imza, e-imza ya da sistem şifresi kaynaklarından biri size gerekmek durumundadır. Bu ve bunun gibi işlemleri bu işlem gibi oturduğunuz yerden rahat ve de pratik  bir şekilde halledebilirsiniz.

MUHTAÇLIK BAŞVURUSU

Eğer bir kimse her hangi bir şeye muhtaç ise ve de sorunları var ise bunları bu sistem üzerinden rahatça halledebilir. Lakin dul aylığı ve yetim aylığı alabilmek için ilgili yerler başvurmanız gerekmektedir.

4/A EMEKLİLİK KESİNTİLERİ

Eğer emekli maaşınız normalden daha düşük bir şekilde eliniz geçiyor ise bu kötü bir durumdur. Bunun nedenini bu uygulamadan rahatlıkla ve de pratik bir şekilde öğrenebilmektesiniz. Ayrıca kesintiyle ilgili olan neden kesildi amaç neydi gibi soruları da rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Çünkü uygulama size kesintinin nedenini gösterecektir.

GENEL SAĞLIK SİGORTALARI

Bu sigortayı kurmalarının amacı çok basittir. Bu sigorta bir insanın sağlıkla ilgili olan hizmetlerinden ve de bu gibi şeylerden mahrum kalmaması için yapılmıştır. Sizin de böyle bir durumunuz varsa rahatlıkla bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.