• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-devlet Tapu

E-devlet Tapu
22 Aralık 2015 13:12

E-devlet Tapu

E-devlet Tapu konusunda öncelikle tapunun ne olduğunu acıkmakla yazımıza giriş yapmak istiyoruz. Tapu belgesi ya da dokümanı herhangi bir mal ve yahut eşyanın hangi kimseye ait olduğunu gösteren belgedir. Tapu belgesine tapu senedi ismi de verilmektedir. Bu belgenin verilmesi ile ilgilenen kurum tapu sicil müdürlüğüdür. Tapu belgesi çıkarılmış olan bir mal ya da eşyanın hakkı tapusu çıkarılacak olan kişiye ait olan bir belge, dokümandır. Süreç içerisinde o mal hakkında başka bir sahiplik durumunda bulunulması suretinde çıkarılacak olan yeni belgeler durumunda bu tapu belgesinin kime ait olduğu konusunda yeni düzenlemelere tabi tutulmaktadır. Tapu belge alma işlemleri vatandaşların sıklıkla almaya gitmiş olduğu belgelerden bir tanesidir.

E-devlet Tapu Harcı

E-devlet Tapu sistemi sayesinden tüm tapu müdürlükleri zaman içerisinde teker teker online otomasyon sistemine geçerek hizmet vermektedirler. Yapılacak olan bu online uygulama sistemi sayesinde tapu müdürlüklerine gidilerek yapılacak olan işlemlerde günümüzde tapu müdürlüklerinin tek çatı altına toplanmasıyla online otomasyon sistemi kullanarak vatandaşların bu sistemden faydalanmaları ve de işlemlerini hızlı bir şekilde halletmeleri istenmektedir. Kurulmuş olan bu online otomasyon uygulama hizmeti ile artık tapu müdürlüklerinde fazlaca süre geçirmenize gerek kalmamaktadır. Sistem üzerinden istediğiniz müdürlükten istediğiniz saatte yani size uygun olan saatte randevu alarak tapu belgeleri ile ilgili işlemleri internet üzerinden online olarak tek seferde halledebileceğiniz bir sistemdir.

E-devlet Şifresiz Tapu İşlemleri

E-devlet Tapu, e-devlet hizmet uygulamaları başladığı zamandan itibaren resmi kurumlara gidilerek yapılmakta olan işlemleri çoğu artık internet üzerinden online olarak e-devlet kapısı uygulaması ile gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu işlemlerden bir tanesi de e-devlet kapısı üzerinden tapu belgelerine ilişkin sorgulamaların yapılmasıdır. Ev, arazi ya da diğer alım satım işlemleri yapılmadan öncesinde tapu ile ilgili işlemleri kontrol edilmektedir. Eskiden bu tapuya ilişkin çalışmalar devletin resmi dairelerince gerçekleştiriliyordu. Bu uzun kuyruklara neden olan ve zaman alan saatlere sebep olarak karşımıza geliyordu. E-devlet uygulamasının vatandaşlarına tapuyla alakalı işlem ve de çalışmalarını buradan yönetmelerine fırsat vermeleri sayesinde vatandaş bir derin nefes almış ve işlemlerini yetiştirmek için koşuşturmak zorunda kalmaktan kurtulmuştur.

E-devlet Tapu Öğrenme

E-devlet Tapu sorgulama işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğinizden bahsedelim biraz da. E-devlet kapısı ile ilgili yapılacak olan hizmet ve döküm almaya ilişkin aşamalar e-devlet şifresinin olmasıyla yapılmaktadır. E-devlet şifresine sahip değilseniz size en yakın ptt şubesine giderek belirli bir miktar ödeme yaparak e-devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Sonra e-devlet kapısının resmi web sitesi üzerinden kimliği şimdi doğrula sekmesine tıklanarak karşımıza gelen ekranda tc kimlik numaramız ve şifremiz doğru ve eksiksiz olarak istenilen boşluklara girilmelidir. Sonra sayfanın altında bulunan kimlik doğrulama kısmına tıklanarak işleme devam edilir. Burada karşımıza gelen ekranda ki e-hizmetler kısmında tapu ile ilgili kısma tıklanarak alt sayfalarından tapu sorgulama işleminizi başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. Tapu sorgulama için link; Tıklayın

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.