• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E devlet Vekaletname

E devlet Vekaletname
18 Aralık 2015 10:00

E-devlet Vekaletname nedir? Vekaletnamenin geçerlilik süreci kaç gündür? Vekalet kimlere verilebilmektedir? Vekaletname sorgulama işlemleri internet üzerinden nasıl yürütülmektedir gibi konuları bu yazımızda sizlerle paylaşıyor olacağız. Vekaletnamenin anlamı kısaca özetleyecek olursak kendi kişisel yetkilerimizin toplamını ya da istenen miktarda ki kadarının başkasının kullanımına tabi tutmaktır. Vekaletnameler genel olarak dizi ve de filmlerde avukatlara devredilmiş olduğundan dolayı aklımıza ilk olarak onları gelmesi işten bile değildir. Sağlık durumumuzun artık eskisi kadar canlı olmadığı kötüye gidiyor olduğu hallerde, işimizle ya da sorumlu olmuş olduğumuz konularda bizden daha yetkin olduğunu düşündüğümüz kişilere ihtiyacımız olması durumunda birilerine vekalet yetkisi verme arzusu duyabilmekteyiz. Bir önce de bahsetmiş olduğumuz gibi genel olarak hukuksal işlemlerde avukatlara vekaletname yetkisi verilmektedir.

E-devlet Vekaletname, Vekaletinizin kimde olduğunu ya da vekaletinizin sonlama sürecini, vekalet vermiş olduğunuz kişinin yetkilerinin geniş kapsamlı ya da dar kapsamlımı olduğunu vekaletname sorgulama işlemini yaparak internet üzerinden online olarak yapmanız oldukça kolay bir yöntemdir. UYAP uygulaması yolu ile de kimlik bilgileriniz sayesinde vekaletname hakkında merak ettiğiniz verilere ulaşabilmeniz mümkün kılınmıştır. Diğer yöntemler ile işinizi halletme kararı aldıysanız da size en yakın adliye binasına ulaşarak sorgulama ile ilgili işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Duyarlı bir vatandaş olarak bu işlemleri ara ara ve de düzenli olarak yapmanızı öneriyor, adınıza açılan herhangi bir dava olup olmadığını ya da vergi ile ilgili borçlarınız var mı kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde ileride yaşayabileceğiniz tüm sorunların bu şekilde önlemini almış olursunuz.

E-devlet Vekaletname sorgulama detayları fazla zamanınızı almamanın yanında size oturmuş olduğunuz yerden bilgi alma ve işlemlerinizi yapma hakkı tanımaktadır. E-devlet üzerinden bu işlemleri yapmak için ise tc kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yap sekmesine tıklanması yeterlidir. İçeride önümüze gelecek olan ekranda dol menüde yer alan hizmetler kısmında size uygun olan sekme yani vekaletname ile ilgili sayfaya tıklanarak sorgulama işlemi yapılmaktadır. E-devlet şifresi nedir bende ondan yok derseniz de size en yakın ptt şubesine giderek belli bir miktar ödenmesi karşılığında alacağınız paradır, deriz.

E-devlet Vekaletname işlemlerinde de vekaletnameler çeşitlilik göstermektedir. Bu vekaletnameler; Genel vekaletnameler, Genel dava vekaletnamesinde bazı özel yetkiler, Diğer bazı özel vekaletnameler ve de özel vekaletnameler olarak bölünmektedir. Hepsinin hitap etmiş olduğu konu ve vermiş olduğu yetkilerde değişiklik göstermektedir. En çok kullanılan vekaletname çeşidi şüphesi olarak genel dava vekaletnamesinde bazı özel yetkiler olarak karşımıza gelmektedir. Bunun nedeni de davalardan ötürü avukatlara vermemiz gereken vekaletlerden ötürü kaynaklanmaktadır. Vekaletname hazırlanması için ilk etapta gerekli kurumlarca hazırlanan belge olması gerekmektedir. Bu belge aynı zaman da noterden de tasdik almış olmalıdır. Tarih sınırları da belirtilmesi gereken altı çizili noktalardan. Sonra sınırsız yetkisi olur falan demedi demeyin.

E devlet için tıklayınız….

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.