• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

E-Haciz Sorgulama

E-Haciz Sorgulama
23 Aralık 2015 01:23

E-Haciz Sorgulama

E-Haciz Sorgulama, haciz sorgulama ve diğer sorgulama işlemleri yine diğer işlemlerde olduğu gibi vergi ve borçlarla ile ilgili site üzerinden bakılabilmektedir. Haciz sorgulama işlemini sağlayarak üzerine kayıtlı olan herhangi bir icra durumu olup olmadığına borç sorgulama hizmetinden bakılmaktadır. Borç sorgulama hizmeti üzerinden gerekli web sitesinde tc kimlik numaranızla, nüfus cüzdanı seri numaranız ile, anne kızlık soyadı ve güvenlik numarası verileri gerekli ekrana girilerek borca ilişkin bilgilere ulaşılması mümkün kılınmıştır. E-haciz uygulaması ile devlet vatandaşlara borcu olup olmadığı, borcu var ise ne miktarda borcu olduğu bu borcu ödemeyi ihmal eden ya da herhangi bir nedenden ötürü ödemesini yapamayan kişilerin bankada yer alan hesaplarına ilişkin el koymalar ya da kişilere ait hesaplardan ya da ödemelerden tahsil edilmesi yolu ile alınmaktadır.

E devlet E-Haciz Sorgulama

E-Haciz Sorgulama hizmeti uygulaması devleti vergi toplama miktarlarında önemli bir artış ve fayda yaratmaktadır. Bunun yanı sıra vergi mükellefi olan kimseler bu uygulamadan zararlı çıkmamak için ödemeleri yapma konusunda çok daha kararlı olmuşlardır. Haciz sorgulama işlemi yaparak icra işleminiz ile ilgili haberdar olmanın yanı sıra geç kalmadan ödeme işlemlerinizin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Sizin de bilmediğiniz bir vergi borcunuz mevcut ise e-haciz hizmeti uygulama yolundan bir an önce borcunuza ilişkin borç miktarınıza ya da borcunuza ilişkin haciz bilgilerine ulaşabilirsiniz. Haciz sorgulama işleminiz için yazıda vermiş olduğunuz linke tıklamanız yeterli olacaktır; Tıklayın>>>

Tc ile E-Haciz Sorgulama

E-Haciz Sorgulama işleminde üzerinizde yer alan haciz işlemini durdurmak için icra müdürlüğünden sizin adresinize gelmiş olan tebligatta belirtilmiş olan zaman dilimi içerisinde borcun ödenmesi halinde borç işlemi durdurulmaktadır. Bunun yanı sıra haciz işlemi alacaklı ya da vekilin istemde bulunması durumunda borç durdurulabilmektedir. Haciz işleminin ödenmemesi ya da durdurulmaması halinde ödeme tahsili alacaklının evinden alınan eşyalar yolu işe ya da gayrimenkullarına ve menkullarına el konularak belirlenen satış fiyatı üzerinden sonrada satışa sunulmak üzere el konmaktadır. Yani icra müdürü alacaklıdan borçlarını bu şekilde almaya çalışmaktadır. Haciz işleminde değerlendirilecek olan eşyalar için satış istemi gelmediği zaman dilimi süresince haciz düşmüş sayılmaktadır.

Araç E-Haciz Sorgulama

E-Haciz Sorgulama işleminde e-hacizin hangi konuları ele aldığından bahsetmek istiyoruz biraz da. Bunlardan ilki motorlu taşıt vergileri, kira gelir vergisi ödemeleri, trafik kurallarına ilişkin uymama kapsamına bağlı olan cezalar, maliye borçlarından kaynaklanan cezalardan ötürü vatandaşlar haciz işlemine maruz bırakılmaktadır. Haciz sorgulama işlemi için gelir idaresi başkanlığının resmi internet sitesine gidilerek sisteme giriş yapılmalıdır. Burada karşımıza gelecek olan ekranda bizden istenen verilerin doğru ve eksiksiz olarak sayfaya girişi sağlanmalıdır. İstenilecek olan bu bilgiler tc kimlik numarası, anne kızlık soyadı, nüfus cüzdanı seri numarası ve sayfanın altından size verilen harf ve kodlardan oluşan güvenlik kodunun istenmesidir. Kendinize ait bu bilgilerle sisteme giriş sağlamanız halinde sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

E devlet Sayfamızdan sorgulamanıza yönlendirilebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.