• (Alış) 5.613 TL
  • (Satış) 5.624 TL
  • (Alış) 6.432 TL
  • (Satış) 6.443 TL

E okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E okul Veli Bilgilendirme Sistemi
7 Nisan 2016 11:02

E okul Veli Bilgilendirme Sistemi Ve Güncel Öğrenci Verileri Sorgulama

E-okuldan TEOG sonuçlarına nasıl bakılır?

E-okul uygulaması sayesinde öğrenciler ve veliler öğretmenlerin çocuklarıyla ilgili sisteme girdiği her bilgiye uygulama üzerinden kısa sürede ulaşım sağlamaktadır. Orta okulda yer alan öğrencilerin girmiş oldukları TEOG sınavına ilişkin sınav sonuçlarına da artık e-okul uygulaması üzerinden kolay bir şekilde bakılmaktadır. Milli eğitim bakanlığı tarafından yürütülen e-okul sistemi oldukça kolay bir uygulamadır. TEOG sınav sonuçlarına ulaşmak için öğrenciler ya da veliler ilk etapta e-oku resmi web sayfasını açmalıdır. Siteye ulaştıktan sonra karşımıza gelecek olan ekranda öğrenciye ait bilgiler tc kimlik numarası, öğrenci numarası ve güvenlik kodu bilgileri ilgili alana doğru bir şekilde girilmelidir. Bunun ardında size yöneltilecek sorulara doğru yanıtları vererek başarılı bir şekilde sisteme giriş yapabilirsiniz. E-okula girince sol alanda yer alan sayfalar içinde not bilgisi butonuna tıklayarak öğrenciler ya da veliler teog sınavı sonuçlarına ulaşmaktadırlar.

TEOG Sınavı ne zaman yapılacak?

Sekizinci sınıfta eğitim ve öğretim görmekte olan öğrencilere yönelik temel öğretimden orta öğretime geçiş olarak nitelendirilen bu sınava öğrenciler toplamda dört aşamalı şekilde katılım sağlamaktadır. 2016 yılında uygulanan ilk teog sınavı için ilk aşama tamamlanmış ve ilk aşama sonuçları geçtiğimiz günler içinde açıklanmıştır. İkinci aşamaya ait TEOG sınav tarihleri ise 27- 28 nisan 2016 olarak belirlenmiş sınava gerekli nedenlerden dolayı katılamayan öğrenciler için ise mazeret tarihi 14- 15 mayıs 2016 olarak öğrenci ve velilere duyurulmuştur. İkinci aşamalı sınav ise toplamda yüz yirmi adet sorudan meydana gelmekte ve iki gün olacak şekilde bölünmektedir.

TEOG ilk oturumunda kaç soru vardı?

Sekizinci sınıf öğrencilere yönelik olarak yapılan orta öğretime geçiş sınavında toplamda öğrencilere 120 adet soru yöneltilecektir.

İlk aşamada öğrencilere;

 • Türkçeden toplamda 20 adet soru ve toplamda 40 dakika süre,
 • Matematikten toplamda 20 adet soru ve toplamda 40 dakika süre,
 • Din Kültürü ve Ahlak bilgisinden toplamda 20 dakika soru be toplamda 40 dakika süre verilecektir.

İkinci aşamada öğrencllere;

 • Fen ve Teknolojiden toplamda 20 adet soru ve toplamda 40 dakika süre,
 • C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülükten toplamda 20 adet soru ve toplamda 40 dakika süre,
 • Yabancı dilden toplamda 20 adet soru ve toplamda 40 dakika süre verilmektediri. Şimdiden tüm sınava girecek öğrencilere başarılar dileriz.

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.