• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Emeklilik Aylığı Ve İkramiye Hesaplama

Emeklilik Aylığı Ve İkramiye Hesaplama
7 Nisan 2016 14:03

Emeklilik Maaşı ( Aylığı )

Çalışan her vatandaşın hakkıdır, emekli maaşı ve ikramiyesi. Hayatının neredeyse yarısını çalışma hayatına adayan bir insanın elbette rahat bir şekilde hayat sürmesine ve güzel bir emeklilik geçirmesine ihtiyacı vardır. Yılların vermiş olduğu yorgunluğu ve yıpranmışlığı geride bırakarak. Vatandaşlarının ömürlerinin geri kalan kısımlarında rahat bir şekilde geçirmeleri için devlet tarafından bağlanmış olan aylıkları ve ikramiyeleri kullanabilme imkanı veriliyor. Ama bizler bize yatırılan emekli maaşı ve ikramiyesinin ne kadar olduğunu bir türlü hesap edemeyiz ve nasıl hesaplanacağını bilmeyiz. Hatta fazla çıkar da bizim maaşımızdan keserler diyerek çok fazla dikkat etmeyiz.

Emeklilik Maaşı Hesaplama

Unutmayın sizin paranızın ne kadar olduğunu belirleyen bir insan onun da hayatı var, onunda evi var, onunda borçları var ve hatta sizin gibi sinirlenebilir ve birçok şey dikkatinden kaçabilir. Onun için yine de sizlerin maaşlarınızı kendinizin de hesaplaması en azından sizin için olan bir haksızlığın önüne geçmeye engel olabilir. Hak etmiş olduğunuz maaşı devletin vermiş olduğu miktardan alabilirsiniz.

Emekli İkramiyesi Hesaplama

Önceleri maaş hesaplama biraz masraflı ve çetrefilli idi ama artık teknolojinin de gelişmesi sayesinde eviniz ortamından herhangi bir evrakı doldurmadan, bir yerler de sıra beklemeden rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gereken sizin için SGK tarafından sizin hizmetinize sunulan emekli aylığı ve ikramiye hesaplama ekranı oluşturarak  maaşınızı ve ikramiyenizi kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gereken size sunulan ekran da yer alan kutucukları doldurmanız olacaktır.

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.