• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

GSS Borç Sorgulama

GSS Borç Sorgulama
2 Kasım 2015 13:37

GSS Borç Sorgulama

GSS Borç sorgulama yani bilinen adı ile Genel Sağlık Sigortası Sorgulama olarak ifade edilmektedir. GSS Borç sorgulama genel anlamadan genel sağlık sigortasına tabi olmuş vatandaşların yani bizlerin devletin sunmuş olduğu sağlık imkanlarından faydalanmak adına ödemiş olduğumuz ya da ödenmemiş prim borçlarının kontrol edilmesi ve sorgulama altına alınması demektir. Burada borç olarak nitelendirilen herhangi sigortalı işte çalışan bir vatandaşın ya da part time çalıştığı halde prim tamamlaması gereken kişilerin bunları tamamlayamayarak sosyal güvenlik kurumlarına olan prim borçlanmalarıdır. Sağlık hizmetlerinden tam fayda almak ve imkanlara tabi olmak için genel sağlık sigortası prim borçlarınızın ödemesiniz yapmanız gerekmektedir. Gelirler asgari ücretin 3/1 oranında daha düşük olan kimseler de prim ödemeleri devlet tarafından karşılanmaktadır.

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama

GSS Borç Sorgulama, genel sağlık sigortası vatandaşların primlerini kendilerini gelir beyanlarına tabi tutmaları ve gelir testlerine katılmaları sonucunda belirlenen ödeme rakamıdır. Bu testin sonucunda hastanelerden ya da sağlık kurumlarından faydalanmak için aylık ne kadar prim ödemesi yapılması gerektiğine karar verilmektedir. GSS borç sorgulama ile prim borçlarınızı kontrol altına alarak sosyal güvenlik tarafından yapılacak bazı hataların da önlemlerini önceden almış olursunuz. Ayrıca uygulama başlangıcından itibaren adapte olmakta zorluk çeken sistem gerçek anlamda birçok vatandaşımızın da mağdur olmasına neden olmuştur. Sosyal güvenlik kurumu borç ödeme ekranından yapılan genel sağlık sigortası borcu öğrenmek için online tahsilat bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Şifresiz GSS Borç Sorgulama

GSS Borç Sorgulama da borçlarınızı size en yakın sosyal güvenlik kurumuna giderek ya da kendi sayfanız da yer alan kredi kartı ile ödeme seçeneği ile de gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu sayede primle ilgili borçlarınızı sosyal güvenlik kurumu koruması altında gerçekleştirmiş olabilirsiniz. GSS prim borcu sorgulamak için yapılan iki tane yöntem yer almaktadır. Bunlardan ilki resmi internet sayfasına ulaşarak linkte yer alan ilgili boşlukları doldurmanız şeklinde yapılır. Bu ilgili alanlar sorgu türü, sorgu tipi, tc kimlik numarası ve güvenlik kodu kısımlarının doğru ve eksiksiz şekilde yanıtlanması şeklinde yapılmaktadır. Bu bilgiler net bir şekilde tamamlandıktan sonra buradan prim borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Tc kimlik No İle GSS Borç Sorgulama

GSS Borç Sorgulama da yapılan bir diğer yöntemlerden biri ESGM GSS borç sorgulama şeklinde de yapılabilmektedir. Bu işlemi de nasıl yapabileceğinizden bahsedelim şimdi de. İlgili resmi sayfaya ulaştıktan sonra gerekli bilgileri burada da doldurabilirsiniz. Uyruk kısmı işaretlenmeli, tc kimlik numarası kısmına girilmeli, nüfusa kayıt olunan il kısmına gerekli bilgi yazılmalı, tc kimlik ön tarafta yer alan cilt no kısmında yer alan sayısal veri girilmeli, doğum yılı seçilmeli ve güvenlik kodu işaretlenmelidir. Sorgula butonuna tıklamanız son adım olacaktır. Bundan sonra karşınıza gelecek ekranda gss borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Yani iki farklı yöntem ile borcunuzu öğrenmeniz mümkün olacaktır. Yani oldukça kolaydır.

<<<GSS Borç Sorgulama Linki >>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.