• (Alış) 5.613 TL
  • (Satış) 5.624 TL
  • (Alış) 6.432 TL
  • (Satış) 6.443 TL

İcra Sorgulama

İcra Sorgulama
3 Kasım 2015 14:40

İcra Sorgulama

İcra Sorgulama, e-devlet icra sorgulaması, bu sorgulamaların nasıl ve nereden yapıldığı bu yazımızın konusu olacaktır. Umarız ki size faydalı ve yararlı bir makale olacaktır. Devletin son günlerde vatandaşlara sunmuş olduğu hizmetler İnternet üzerinden de sağlanarak devlete ulaşmada önümüze çıkacak olan her türlü engel ortadan kaldırılmıştır. Devlet bu şekilde sosyal devlet olgusunu vatandaşlara oturtmak ve toplumun her kesiminde bunu öğretmek istemiştir. Bilgisayar kullanımının giderek yaygınlaşması, her türlü verinin vatandaşlara en kısa sürede ve en verimli şekilde iletilmesinde yardımcı olmuştur. İnsanların ihtiyaçlarını karşılayacak olan sitelerden biri de icra sorgulama siteleridir ve icra işlemleri için gerekli bilgileri öğrenebileceğimiz sitelerin olmasıdır.

E devlet İcra Sorgulama

İcra Sorgulama işlemi için devletin bu konularda üretici konumda olması, vatandaşlara yardımcı olmak ve aynı zaman da resmi dairelerde uzun kuyruklar oluşmasını engellemek için e-devlet hizmet uygulaması geliştirilmiştir. İnternetin faydalı olarak kullanılması evrak takibi ve kontrolü noktasında insanlara bu durumu avantaj olarak sağlarken almak istedikleri tüm bilgileri en kısa sürede ve en verimli şekilde ulaşmalarına olanak tanımaktadır. Mahkeme evrakları, çalışma sistemlerinden de kaynaklanan nedenlerden ötürü çok uzun bir zaman dilimine yayılacak olan işlemler internetin devreye girmesi, teknolojik gelişmelere ayak uydurulması gibi etkenler sayesinde hızlı ve düzenli bir şekilde e-devlet uygulaması üzerinden yürütülmekte, takip ve kontrolü üst düzeyde sağlanmaktadır. E-devlet uygulaması ile herkes kısa sürede istediği bilgilere ulaşabilmektedir.

İsimden İcra Sorgulama

İcra Sorgulama e-devlet hizmet uygulama sistemi ve UYAP sisteminin birbirine entegre olarak tanımlanmış olması ile vatandaş icra sorgulama işlemlerini bu sistemler üzerinden tek seferde gerçekleştirebilmektedir. İcra dosyası ya da son durumunu sorgulama işlemleri için internet üzerinden yapılacak uygulamalardan biri de e-devlet hizmeti uygulamasıdır. UYAP ve e-devlet hizmeti uygulamalarının ortaklaşa olarak bir entegre edilmesi durumu son üç yıldır hayatımızda aktif olarak yer almakta ve herkes tarafından kullanılmaktadır. İcra dosyası sorgulama işlemi ve dosyanın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için tc kimlik numaranızı bilmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede üzerinizde olan bir icra işlemi var mı yok mu sorusunu en kısa yoldan ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tc Kimlik No İle İcra Sorgulama

İcra Sorgulama UYAP icra dosya sorgulama hizmetinden faydalanmak da oldukça basittir. Vermiş olduğumuz linke tıklayarak karşınıza gelecek olan ekranda tc kimlik numaranızı ve ardından sayfanın sonunda sizden istenecek rakamlardan ve harflerden oluşan güvenlik kodunu ilgili alana girmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra giriş butonuna basarak hakkınızda oluşan bir icra dosyası var ise bunu öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra icra sorgu dosyanızın ne durumda olduğunu da buradan öğrenmeniz mümkündür. İcra sorgunuz sonucunda karşınıza gelecek olan ekranda daha detaylı icra sorgusu bilgilerine ulaşmak için de sonuç üzerinde çift tıklamanız yeterli olacaktır. Sorgulama için bu linke tıklayabilirsiniz; https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir?kurumId=vatandasuyap sonra gerekli bilgileri girin ve dosya durumunu öğrenin.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • hikmet
  5 Şubat 2016 20:24

  Cok begendim

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.