• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

İkametgah Sorgulama

İkametgah Sorgulama
2 Kasım 2015 13:25

İkametgah Sorgulama

İkametgah Sorgulama öncelikle ikametgah nedir sorusunu yanıtlayarak başlayalım. Bizim devlet kayıtlarında nerede sürekli bir hayat yaşadığımızı belgeleyen bir işlemdir. Eski zamanlara kadar bu belge için muhtarlıklara giderek belirli bir ücret karşılığında almış olduğumuz bu belge artık kaymakamlıkların sunmuş oldukları biz hizmet haline gelmiştir. İkametgahının nerede olduğunu öğrenmek isteyen bir kişi artık o muhtarlık senin bu muhtarlık benim muhabbetlerine girmeden ikametgah sorgulayarak ikametgahının nerede olduğu öğrenmektedir. Bu bilgiye ulaşmak için tek yapılması gereken tc kimlik numaranızla internet üzerinden sorgulama başlatmak olacaktır. İkametgah belge sorgulaması için 18 yaş üstünde olmak gerekir. Bunun yanı sıra bu yaştan altında kalan kimseler için velileri yanlarında ikamet etmelidir.

E devlet İkametgah Sorgulama

İkametgah Sorgulama insanlar hayatları boyunca sürekli bir yerden diğer bir yere aktif olarak taşımış ve rol oynamıştır. Eski çağlarda da bu göçebe düzen şekliden bir vadiden diğer vadiye geçme şeklindeydi. Ancak insanların sürekli olarak bir yerde olduklarını kanıtlayan belgelere yani ikametgahlara bazı zamanlarda olan ihtiyaç artmaktadır. Teknoloji gelişimi ile artık tüm başvurular ve dökümler için e-devlet kapısına gidilirken neden ikametgah sorgulaması için gitmeyiniz. Artık muhtarlıklara ücret ödeyerek bu belgeyi almanıza gerek yok zaten siz de tc kimlik numaranız ve bilgileriniz ile tek tık ile bu belgenin dökümüne anında ulaşabilirsiniz. Ek masraf ödemeyin diyorum yani.

Tc Kimlik No İle İkametgah Sorgulama

İkametgah Sorgulama için e-devlet şifreniz ile kendinize ait olan sisteme giriş yapmalısınız. Kullanımı ve bilinirliği her geçen gün giderek artan e-devlet şifrenizi ilk etapta eğer yok ise size en yakın ptt şubesine giderek iki tl karşılığında zarf içinde sahip olabilirsiniz. Sonra bu şifreyi kendi istediğiniz bir şifre ile değiştirebilmeniz de mümkün. Yalnız bu bilgiler ve şifreler herkes de farklıdır ve bu bilgiler 3. Şahıslara aktarılmaktan kaçınılmalıdır. Herkesin de yine artık ezberlemiş olduğu üzere devlet dairelerinde yer alan alanlar artık e-devlet üzerinde de ilgili alanlar şeklinde ayrılmış ve vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Her açıdan bize kolaylık sağlayan e-devlet uygulaması artık farklı dairelere geçiş yapmamıza gerek kalmadan tüm olanakları bize tek seferde sunduğu için vatandaşın takdir ve beğenisini toplamaktadır.

İkametgah Değişikliği Sorgulama

İkametgah Sorgulama için alınan belgelerde ya da diğer hizmetler için sayfadan alınan dökümlerde herhangi bir engel ya da sayısal kısıtlama bulunmamaktadır. Yani istediğiniz sayıda döküm ve belge çıktısı alabilirsiniz. Nüfus müdürlükleri ya da elektronik ortamlardan alınan belgelerden gerektiği kadar talepte bulunabilirsiniz. Belgeyi teslim edeceğiniz yer ya da kullanım amaçları gibi belge alırken gerekli olan kısımlara neden talep ediyor olduğunuzu yazmanız gerekmektedir. Belgeyi aldıktan sonra da yine armudun sapı üzümün çöpü diyerek ya Bismillah çekip kontrol edin. Ne olur ne olmaz diye diyorum şom ağızlılık ettiğim falan yok. Kontrollü ve titiz olmak çok önemli.

<<<İkametgah Sorgulama>>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.