• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Pasaport Sorgulama

Pasaport Sorgulama
30 Ekim 2015 10:55

Pasaport Sorgulama

Pasaport Sorgulama, pasaport bir ülkeden bir diğer ülkeye geçiş yapmak için gerekli olan belge olarak nitelendirilmektedir. Bu belge ancak belirtilen yetkili makamlar istenmektedir. Pasaportlarınızı il ya da ilçe müdürlükleriniz den alabilmekte siniz. Bu müdürlüklerin ayrıca pasaport şubeleri yer alıyorsa oradan da bu belgenizi isteyebilirsiniz. Bu şubeler emniyet müdürlüklerinden uzakta ay da çok daha farklı bir konumda yer alabilir. İlçeden bu belgenizi temin edebiliyor iseniz ile emniyet müdürlüğünüze gitmeniz gerekmeyecektir. Eğer yurt dışından pasaport almak isterseniz ise o zaman konsolosluklara başvurular da bulunmalısınız.  Pasaport belgesine sahip olabilmek isteyen bir vatandaş on sekiz yaşını doldurmuş olmalıdır. Pasaport üzerinde yazılı olan alanlar da pasaportun türüne göre farklılık göstermektedir. Ücretler genel olarak aynı usül üzerinden hesaplanmaktadır. Üstelik bu belge türleri sadece o başvurular da istenmektedir. Sonrasında başvuru şartlarında yenilikler olabilir. Pasaport başvurularında gerekli randevular önceden alınmalıdır son anda kimse sizinle ilgilenmeyecektir.

Pasaport Süresi Sorgulama

Pasaport Sorgulama başvurumu tamamladım şimdi sorgulama işlemi nasıl yaparım derseniz de şimdi o konuya gelmek üzereydik. Gerekli belgeler tamamlanıp başvurular yapıldıktan sonra pasaport sorgulama işlemi yaparak pasaportunuzun hazır olup olmaması durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Pasaport işlemleri için gerekli aşamalar her sene devlet yolu ile vatandaşlara duyurulmaktadır. Bunun da iyi takip edilmesi ve kaçırılmaması önemli bir konudur. Pasaport sorgulama işlemlerinin takip edilmesi ve kişilere sunulması emniyet genel müdürlüğü tarafından verilen bir hizmet olarak bilinmektedir. Bu sayede sorgulama bulunan vatandaşlar pasaport belgesi için geçerlilik süresi ve seyahatlerinde ki engeller hakkında da bilgi sahibi olmaktadırlar.

Pasaport Randevu Sorgulama

Pasaport Sorgulama, pasaport belgelerinin belirli tarih aralıklarında ilan ediliyor olması pasaport sahiplerinin gitmek istedikleri ülkeler hakkında herhangi bir olumsuzluk durumu olması noktasında değerlendirme ve kararlar almalarında yardımcı olmaktadır. İnternet üzerinden pasaport sorgulama işlemeleri için resmi devlet kuruluşunun ilgili sayfasına başvuru durumunu sorgulamak istiyorum butonuna tıklamalısınız. Bu alana tıklama işleminizi yaptıktan sonra tc kimlik numaranızla ve size verilecek olan referans numaranızla pasaport sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra 0312 497 80 90 no lu telefon numarasını arayarak da belgeniz hakkında sorular sormanız mümkündür.

Pasaport Harcı Sorgulama

Pasaport Sorgulama işlemi için eğer size verilecek olan referans numaranız yok ise emniyet müdürlüğünden telefon yoluyla ulaşarak tc kimlik numaranızı verirseniz size referans numaranızı söyleyeceklerdir. Verilecek referans numarası ve tc kimlik numaranız ile pasaport sorgulama adımlarınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Pasaport alırken hangi adımları atmamız gerektiğini bilmemizde de faydalar olduğuna inanıyorum. Öncelikle pasaport süreniz en az 2-3 yıllık olsun yoksa hemen bitti yeniden çıkarayım derdiniz olur. Bazı pasaportlarda vize istenmemektedir. Bunu bilip ona göre davranmanız daha iyi bir hareket olacaktır. Yeşil pasaport sahiplerinin bu noktada oldukça şanslı olduklarını belirtebiliriz. Bu durumları iyi bilmek ve takip etmek için güncel durumlardan den her zaman haberdar olmalısınız.

<<<Pasaport Sorgulama>>>

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.