• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

SGK Medula Sorgulama

SGK Medula Sorgulama
9 Kasım 2015 10:47

SGK Medula Sorgulama

SGK Medula Sorgulama sistemi eczacılara yönelik olarak sunulmuş olan bir reçete girdi sistemi olarak ifade edilmektedir. Sisteme giriş yapılırken Sosyal Güvenlik kurumunun vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile giriş sağlanmaktadır. Medula Eczane sayfanıza giriş yapılırken karşımıza gelecek olan ekranda bir takım veri paylaşımları sağlanmıştır. Ekranın sol tarafında ise sırayla şu bilgiler karşınıza gelecektir; Reçete, Fatura, Hak sahibi, Mesaj, Kullanıcı işlemleri menülerinin sizi karşıladığını siz de giriş sağladıktan sonra farkececeksiniz. Reçete menüsü de kendi içinde bazı kollara ayrılmaktadır. Bunlarda sırası ile; Reçete giriş, reçete listesi, reçete listesi (günlük), reçete sorgu, iade reçete, ilaç bilgisi, silinmiş karekod, Manuel reçete giriş, Manuel Reçete Liste gibi alt kategorileri de yer almaktadır.

Şifresiz SGK Medula Sorgulama

SGK Medula Sorgulama işlemlerinde sekmelere sırasıyla devam ediyoruz. Fatura menüsü de kendi içinde; Fatura sonlandırma, eski fatura sorgu, iade kesinti sorgu gibi alt birimler halinde dallanmaktadır. Hak sahibi menüsü de kendi içinde; ilaç sorgu, rapor giriş/sorgu, muayene sorgu, müstehaklık sorgu, TBMM provizyon bağlantıları olmak üzere çeşitlenmektedir. Mesaj menüsünün alt kategorisinde ise mesaj görüntüleme seçeneği yer almaktadır. Son olarak kullanıcı işlemleri menüsünün alt bağlantılarında ise; İstatistik bilgisi, şifre değiştir, bilgi güncelleme, çıkış yap gibi seçeneklerin yer aldığı sayfalar görüntülenmektedir. Medula eczacı hesabınıza giriş yapmak için vermiş olduğumuz linke tıklayarak resmi web sitesine erişim sağlayabilirsiniz; Bu Linkten sorgulayabilirsiniz.

İsimle SGK Medula Sorgulama

SGK Medula Sorgulama sistemi üzerinden giriş yaptıktan sonra aylık ciro bilgilerinize de ulaşmanız mümkün kılınmıştır. Örnek verecek olursak Kasım ayı için Sosyal güvenlik kurumu bazında ne kadar ödeme alacağınıza ulaşmak için Reçete Listeye tıklayarak çıkan ekrandan reçete grubunuzu seçmelisiniz. Devamında raporlamak istediğiniz ayın seçimini yaparak sayfanın alt kısmında görüntülenen yazdır sayfasına tıklayın. Sistem size bir pdf dosyası indirecektir. Bu pdf sayesinde size yapılacak olan miktarı detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Sosyal Güvenlik kurumu adı altında toplam cironuzu öğrenmek içinse reçete grupları sekmesinde yine aynı işlemleri yaparak pdf formatında bilgisayarınıza inecek olan dosyadan aylık ciro miktarınızı en kısa ve en kolay şekilde öğrenmeniz mümkündür.

E devlet SGK Medula Sorgulama

SGK Medula Sorgulama işlemlerinde fatura sonlandırma işlemi her ayın on beşine kadar gerçekleştirilmektedir. Fatura işlemi için öncesinde karşımıza gelecek olan ekranda reçete listelenmeye tıklanmalıdır. Uygulamada her ay için yalnız bir defalık olmaz üzere sonlandırma yapılabildiği için bütün reçeteler eksiksiz olarak sisteme girilmelidir. Sonlandırma işlemi yapıldı ise reçete düzenleme ya da herhangi bir silme işlemi gibi geriye dönük işlemler sağlanamamaktadır. A ve B grubu reçeteler için bu işlem ayrı ayrı tanımlanmaktadır. Sonlandırılması tamamlanmış olan her grubun da sistemde artık geriye dönüşü ya da düzeni gibi bir seçeneği sistemde yer almamaktadır. Bu tarz işlemlerde Sosyal güvenlik kurumuna başvurulması gereklidir. Her ayın on beşine kadar da teslim edilmemiş olan faturalar bir sonraki aya devretmektedir.

 

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.