• (Alış) 5.613 TL
    • (Satış) 5.624 TL
    • (Alış) 6.432 TL
    • (Satış) 6.443 TL

Ssk Aktivasyon

Ssk Aktivasyon
29 Aralık 2015 11:26

SSK Aktivasyon yazımıza ilk etapta aktivasyon kelimesinin anlamının ne olduğundan bahsederek başlayacağız. Yeni işle başlamış olan kimselerin otuz gün primleri ödemeleri gereken SSK ‘ ya bağlı olan kimselerin eczane ve de hastane ihtiyaçlarının kullanılır duruma gelmesi sağlık hizmetlerinden faydalanmak hakkına da aktivasyon denildiğini duymaktayız. Ancak aktivasyon işleminizi gerçekleştirmemeniz durumunda sağlık hizmetlerinden avantaj sağlamanız maalesef geçerli olmayacaktır.  Sosyal Güvenlik kurumu yani SGK aktivasyon online işlemleri nedir ve nasıl yapılır? Şimdi biraz da bunlardan bahsedeceğiz. Oturmuş olduğunuz ilçeye bağlı olarak hani sosyal güvenlik kurumuna bağlı iseniz o ilçede yer alan Sosyal güvenlik merkezinin resmi web sitesi üzerinden aktivasyon formunu doldurarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fakat yapmak isteyeceğiniz bu aşamalar tüm Sosyal güvenlik kurumlarını içerisinde barındırmamaktadır. Bunun yanı sıra bilgisayarın yaygın olarak kullanılması, teknolojik gelişmelerin yakından takip edilerek bu işlemlerin resmi bağlı bulunduğunuz kuruma gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi telefondan ya da bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet SSK Aktivasyon

SSK Aktivasyon işlemleri e-devlet üzerinden gerekli veriler ve de formlar doldurularak gerçekleştirilmiş olan işlemlerdir. Bu işlem e-devlet kapısı uygulamasında şifre girilerek gerçekleştirilmektedir. E-devlet şifresi sahibi değilseniz eyvah demeniz gerek kalmadan size en yakın ptt şubesine giderek iki türk lirası karşılığında e-devlet şifresi alabilişiniz. E- devlet şifresini saha önceden almış ancak bunu unutmuşsanız da yeni şifrenizi kendi belirlemiş yöntemler çerçevesinde değil yine size en yakın ptt şubesine giderek bu sefer dört türk lirası karşılığında yeni şifrenizi edinmeniz mümkün kılınmıştır.

Online İnternetten SSK Aktivasyon

SSK Aktivasyon işlemlerinizi internet üzerinden online olarak yapmanız için yazının sonunda ilgili web sitesine ulaşacağınız linki yazının sonunda bulacaksınız. Linke tıklamış olduğunuzda karşıya gelecek olan ekranda ilk etapta en başta kimlik doğrulama sekmesine tıklatılarak karşımıza gelecek olan ekranda tc kimlik numarası ve şifremiz ile sisteme giriş yap sekmesi ile devam edeceğiz. Tüm bu aşamalardan sonra ise sistemde karşımıza gelecek olan ekranda sol menüde yer alan e-hizmetler kısmından Sosyal güvenlik kurumu çatısı altında yer alan ssk aktivasyon işlemlerinizi buradan gerçekleştirerek işlemlerinizi başarı ile tamamlayabilirsiniz.

SSK Aktivasyon Nereden Yapılır?

SSK Aktivasyon işlemleri için oturduğunuz ilçeye bağlı olarak Sosyal güvenlik merkezine ulaşarak başvuruda bulunmanız gereklidir. Sağlık aktivasyon servisi kısmında başvuruda bulunmanız durumun da SSK aktivasyon işlemleriniz çalışır duruma gelecektir. Son yapılan düzenlemeler sonucunda her işverene bağlı olarak gelişen çalışan sigortasının yapılması ve primini eksiksiz olarak ödenmesi kuralı getirilmiştir. Bu şekilde işveren yolu ile çalışan tüm vatandaşlar devlet güvencesi altında korumaya alınarak vatandaşların huzur ve de mutluluk kazanmasına yardımcı olmuştur. Ancak yine de huzur ve de güven dolu bir ortamda çalışmak ve yer edinmek için muhakkak bağlı olmuş olduğunuz kuruma gidilerek aktivasyon aşamalarınızı yapmanızı öneririz. Tersi halinde sağlıkla ilgili avantaj ve de faydalardan yararlanmanız oldukça zorlaşacaktır.

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.