• (Alış) 5.613 TL
  • (Satış) 5.624 TL
  • (Alış) 6.432 TL
  • (Satış) 6.443 TL

Ssk Gün Sorgulama

Ssk Gün Sorgulama
3 Kasım 2015 11:15

SSK Gün Sorgulama

SSK Gün Sorgulama, son zamanlarda İnternet üzerinden bir çok şeyi yapabilmekte ve resmi işlemler için gerekli olan hizmetlere ulaşabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de yine devlet üzerinden sunulan bir hizmet olan SSK Gün Sorgulama işlemidir. Artık 4A sorgulama işleminizi internet üzerinden sorgulatmanız mümkündür. Bunun için uygulanan iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki e-devlet sistemi üzerinden tc kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak sorgulama yapmanızdır. Bir diğeri ise şifreniz yoldan E-SGM sayfasından bu işlemlere ulaşmanız dan geçmektedir. Biz bu yazımızda ikisinden de giriş yapmak istemeniz durumundan hangi adımları atmanız gerektiğiniz ve hangi aşamalardan geçeceğinizi detaylı olarak ele alacağız.

Şifresiz Ssk Gün Sorgulama

SSK Gün Sorgulama öncelikle e-devlet sistemi üzerinden gerekli olan işlemleri nasıl yapacağınızdan biraz söz edeceğiz. E-devlet uygulaması üzerinden bilgilerinize ulaşmak ve sorgulama yapmanız için şifreye ihtiyacınız vardır. Ancak şifreniz yok ise size en yakın ptt bankası şubesine koşarak ili tl karşılığında kapalı zarf içinde şifre sahibi olmanın mümkündür. Verilen bu şifre tek kullanımlık şifredir. Sisteme giriş yaptıktan sonra kendinize istediğiniz yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr/ linkine tıklayarak e-hizmetler bölümünden ilgili alandan sgk gün sorgulama alanına ulaşabilirsiniz. Kimlik doğrulama işlemi sizden ilk istenecek aşamadır. Bu alanda tc kimlik numaranız ve şifreniz sizden istenen alana doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir. SSK gün sorgulama sayfasına e-devlet uygulaması üzerinden işte bu şekilde ulaşabilir, işleminizi gerçekleştirebilir bu hizmetlerin dökümlerini alabilirsiniz.

E devlet Ssk Gün Sorgulama

SSK Gün Sorgulama işlemi için bir diğer yöntemden bahsedeceğiz şimdi. Eğer SSK Gün Sorgulama işleminizi şifresiz olarak gerçekleştireceksiniz E-SGM nin resmi internet sitesine ulaşarak da işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Açılan sayfada istenen bilgilerle ilgili ilk etapta yapmanız gereken uyruk kısmının işaretlenmesi olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ise yani T.C uyruklu iseniz; TC kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, kimlik cilt numaranızı, doğum tarihiniz ile ilgili bilgileri tamamlayarak sayfanın altında size verilen güvenlik kodu rakamlarını sayfada istenen alana girmeniz gerekmektedir. Sonrasında işlem ise sorgulama butonuna basmak olacaktır. Bunun yaparak da SSK Gün Sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

İsimden Ssk Gün Sorgulama

SSK Gün Sorgulama işlemi için yabancı uyruklu bir vatandaş iseniz yine tc kimlik numaranızı, doğum tarihinizde istenilen alanlı, ikamet tezkere numaranızı ve güvenlik kodu kısmında ki ilgili alanlara girmeniz istenmektedir. Sonrasında yine bir üst seçenekte olduğu gibi sorgulama butonuna basmanız gereklidir. Bu işlemlerden sonra da SSK Gün sorgulama ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Her iki yöntemi de detaylı olarak ele aldıktan sonra sanırım herkes için de en kolay ve en verimli yöntemin e-devlet uygulaması ile sisteme giriş yapmak olduğundan bahsedebiliriz. Aksi halde baya bir vaktiniz çalınacak hem de daha fazla bilgi sisteme girmiş olacaksınız.

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • mustafa günar
  20 Kasım 2015 17:30

  günlerimi ögrenmek

 • Murat
  30 Ocak 2016 20:39

  Güzel bir uygulama olmuş

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.