• (Alış) 5.613 TL
  • (Satış) 5.624 TL
  • (Alış) 6.432 TL
  • (Satış) 6.443 TL

Ssk Sorgulama

Ssk Sorgulama
31 Ekim 2015 22:00

Ssk Sorgulama

SSK Sorgulamanın bir diğer adı sigorta sorgulama olarak da bilinmektedir. Genel kullanımda sigorta sorgulama adı daha çok kullanılmaktadır. Sorgulamalarda şifreli ve şifresiz olmak üzere kullanıcılara iki yol sunulmaktadır. Bunların tümü eskiden sadece tc kimlik numaranız, aile numaranız gibi ilgili alanların dolumu ile gerçekleştirilirken son zamanlarda teknolojinin hızla ilerlemesi ve sağlığın üzerine giden konulardan olması e-devleti oluşturmuş ve artık tüm bilgiler e-devlet üzerinden bakılır bir hale gelmiştir. E-devlet şifreniz ile ssk sorgulama ve diğer sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.  E-devlet için pttye giderek alacağınız şifreniz ile e-devletinize giriş yapabilirsiniz. SSK sorgulama yapabilir hatta bu sorgulamaların dışa dökümlerini alabilirsiniz. Artık her şeyi kısa sürede cep telefonlarımızdan gerçekleştirebilmekteyiz bu teknolojinin kesinlikle en büyük nimetlerinden bizce.

Şifresiz Ssk Sogulama

SSK Sorgulama (SGK) yani sosyal güvenlik kurumu tarafından kişilere sağlanmakta olan ve kişilere sosyal güvence altında sağlanan ve koruma altına alınan özel ya da kamu çalışanları farketmeksizin sigorta muamelelerinin ve primlerinin ödenmesini kapsamaktadır. Son zamanlarda sosyal güvenlik kurumunun almış olduğu karar itibari ile sigortası işçi çalıştırmak yasak hatta bu yasağa uymayanların cezası da para ödemeleri şeklinde bilinmektedir. Yani bu nedenle sizin SSK Sorgulamanızı yapmanız sadece ileride emeklilik planlarınızı değil şu anda ki haklarınızı savunmanızda da yardımcı olacaktır. 4A ve 4B hizmet dökümüne göre çalıştığınız gün sayısı ve ödemelerinizin toplamı e-devlet ile giriş yaptığınız da ssk sorgulama kısmında gözükecektir.

Tc İle Ssk Sorgulama

SSK Sorgulama ekranında ayrıca yer alan SSK Hizmet dökümü, SSK prim sorgulama SSK günü sorgulama,  E-devlet ssk sorgulama ve ssk emekli maaşlarını öğrenmek için de sorgular yapabilmektesiniz. Artık tc kimlik ile ssk sorgulama devri kapandı bu nedenle e-devlet üzerinden bir şifre oluşturarak ya da pttler giderek yeni bir şifre edinerek şifrenize giriş yapabilirsiniz. Herkesin e-devlet girişi ve bilgileri kendine özeldir ve büyük bir gizlilik altından korunmaktadır. Dilerseniz bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza bu şifreyi kaydederek ya da şifresiz uygulamayı onaylayarak da ssk ve diğer bilgiler için şifremi unuttum derdi olmadan anında döküm alabilirsiniz.

Sigorta Ssk Sorgulama

SSK Sorgulama e-devlet resmi sitesinden döküm almak ve sisteme giriş yapmak oldukça kolaydır. Fakat bu yol da e-devlet şifresine sahip olmanız gerekir. Şayet bilmiyorsanız eğer yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemleri uygulayarak sisteme giriş şifrenizi edinebilirsiniz. Tüm bunları yapıktan sonra ilerlemeniz gereken adım vereceğimiz linke tıklayarak ilgili sayfaya anında ulaşmaktır. Bu sayfada yer alan tüm bilgiler ya da şifrelerin eksiksiz olarak doldurulmasının takibinde sisteme giriş sağlanacak ve istenilen bilgilere ulaşılacaktır. Eskilerde bizden istemiş oldukları iş evrakları için adliyeden bazı belgeler almamız ve oradan oraya koşturmanıza gerek varken yapılan bu yenilikler ve alınan bu tedbirlerle çok şükür artık onu da tek bir tıkla hallediyoruz. İnternet güzel şey ya ben seviyorum sevmeyen de yoktur sanırım.

<<<Ssk Sorgulama Linki>>>

Bu yazıya 6 Yorum Yapıldı.

 • ali eşref güçlü
  14 Kasım 2015 17:43

  Ssk Sorgulama ile ne zaman emekli olurum bunu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

 • admin
  15 Kasım 2015 16:28

  Ali bey;
  Ssk sorgulamanızı sayfanın altındaki linkten yapabilir ve emeklilik hesaplamamıza ulaşabilirsiniz.

 • mustafa günar
  20 Kasım 2015 17:28

  sgk sorgulama

 • Hale Başar
  1 Aralık 2015 11:20

  Ssk sorgulamam için yardımcı olur musunuz. Saygılar

 • Ne zaman emekli olurum / Nurettin K.
  23 Aralık 2015 14:44

  1986 ssk gırısım var halen calısmaktayım
  nezaman emeklı olurum

 • Hakan
  3 Şubat 2016 21:07

  Sigorta

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.