• (Alış) 5.613 TL
  • (Satış) 5.624 TL
  • (Alış) 6.432 TL
  • (Satış) 6.443 TL

TC Kimlik No Sorgulama

TC Kimlik No Sorgulama
31 Ekim 2015 22:38

TC Kimlik No Sorgulama

TC Kimlik No Sorgulama, Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü tarafından Tükiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmiş olan on bir rakamdan meydana gelen sayılar dizisidir. Devlet kurumlarında , bankalarda ve daha bir çok alanda kimlik numarası kullanılması zorunlu bir hale getirilmiş olduğu gibi yanınızda kimlik bulunmadan da hastanelerde ya da karakollarda ya da diğer gerekli alanlarda işlem yapmanız ya da işinizi çözümlemeniz kesinlikle mümkün değildir. Herkesin tc kimlik numarası kendine özel ve farklıdır. Kaybolduğu ya da çalınması durumunda gazete ihbarı dahilinde belirli bir ceza ödenerek resmi dairelerden yeni tc kimlik çıkarılmaktadır. Yani bizim için oldukça önemli ve hayati bir konudur. Kimlik başkasının eline geçerse yapabileceklerinin haddi hesabı yoktur.

TC Kimlik No Sorgulama İsim Soyisimle

TC Kimlik No Sorgulama, tc kimlik bu kadar önemliyken doğal olarak yapacağımız tüm resmi işlemlerde tc kimlik no üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunlardan biri de ssk sorgulama işlemidir. SSK hizmet dökümü almak için vatandaşlar tc kimlik numaraları ve şifreleri ile e-devlete giriş yapabilmekte, gerekli zamanlarda hizmetlerle ilgili dökümlere ulaşabilmektedir. E-devlet uygulamasının geliştirilmesi ve tüm resmi işlemlerin bir alana toplanması ile birlikte resmi dairelerde yapılan işlemler artık o kadar hızlı o kadar basit bir hal aldı. SGK hizmet dökümü çatısında yer alan ssk hizmetleri sorgulama yolu ile sigortanız dair merak ettiğiniz her şeye saniyeler içerisinde ulaşabilmektesiniz.

TC Kimlik No Sorgulama Programı

TC Kimlik No Sorgulama, sgk hizmet dökümden yapılan işlemler ile ilgili sorun ya da sıkıntıları olan kişilerin karşılarına hata mesajı çıkması durumda ya sigortalarında bir sorun oluşmuştur ya da yapılan işlemlerde uygulanan adımlar ve yahut aşamalar da yanlış ilerlemeler yapılmıştır. Bu bakımdan bu tür sorunların önüne geçilmek için kontrol edilmesi önemlidir. Tüm bu kontrol ya da önlemlere rağmen sistem de hala sorunlar yer alıyor ise ilgili kurumlara müracaatlarda ya da mail atma atılımında bulunabilirsiniz. Yine e-devlet için şifre ve tc kimlik numaranız doğru ve eksiksiz olarak girilmelidir. Sürekli hatırlıyoruz ancak amacımız size yardımcı olmak, şifresiz artık sisteme giriş yapılamıyor.

TC Kimlik No Sorgulama Hata Veriyor

TC Kimlik No Sorgulama ile yapabileceğimiz bir çok işlem bulunmaktadır. Bunlardan biri de emeklilik sorgulama işlemlerinin ya da sigorta ile ilgili borçların görüntülenme işlemlerinin burada yapılıyor olmasıdır. Devletle ilgili aklınıza gelen tüm soruların cevapları burada. İkametgah adresiniz için de yine buraya başvurabilirsiniz. Hatta işlemlerinizin ayrıntılı dökümlerini de alabilirsiniz. Artık evden çıkmak için üşenmenize bile gerek yok tek tık ile her şey elinizde. İlla ben açık havaya çıkacağım derseniz de yine devlet dairelerinden de bu belgeleri alabilirsiniz. Gezmeye de oraya gidilmez ama canım bir sahil havası alın. Çıkın dolanın bu işlemleri de şifreniz ile e-devletten saniyeler için de tıklayarak halledin. Uğraşmanıza gerek yok ondan diyorum.

<<<Kimlik Sorgulama Linki>>>

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Hatice
  31 Ocak 2016 23:41

  Maasim ne kadar

Bir Yorum Yazın

Sorgulama Yap

Sorgulamalar Facebook


Sorgulamalar.gen.tr © 2014- Sitemizde bulunan hiç bir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz.Kamu alanında ve özel alanlar yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar için sizlere yardım etmek amacı ile kurulmuş sorgulama destek sitesidir. Kişiye veya firmalara özel; borç, ceza, prim, sağlık ve trafik sorgulamalarınıza tek bir noktadan erişim imkanı sağlamaktadır.
Devlet kurum ve kuruluşlar ile direk yada detaylı hiçbir bağlantımız YOKTUR.